PZU Zdrowie: Najnowocześniejsza placówka w samym centrum Warszawy

0
1055

29 lipca nastąpiło oficjalne otwarcie Centrum Medycznego PZU Zdrowie Warszawa Chmielna – najnowocześniejszej placówki w sieci medycznej ubezpieczyciela. Została zlokalizowana w centrum miasta, tuż przy Dworcu Centralnym, u zbiegu najważniejszych węzłów komunikacyjnych. Znajduje się w nowoczesnym kompleksie biurowym Varso przy ulicy Chmielnej 71.

Pacjenci otrzymają w nowej placówce kompleksową opiekę medyczną: konsultacje lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów, badania laboratoryjne i obrazowe oraz zabiegi ambulatoryjne. Mogą z niego korzystać nie tylko osoby, które posiadają pakiet PZU Zdrowie, ale także ci, którzy chcą skorzystać z usług indywidualnie.

– Centrum Medyczne PZU Zdrowie Warszawa Chmielna jest przykładem realizacji naszej wizji, zgodnie z którą wyznaczamy standardy medyczne. Placówka została zaprojektowana tak, aby służyła budowaniu pozytywnych doświadczeń pacjenta w korzystaniu z opieki medycznej. Podstawą naszego działania jest fachowa kadra i profesjonalizm naszych pracowników, dodatkowo świadomie czerpiemy z możliwości, jakie daje współczesna technologia. Innowacyjny sprzęt w nowym centrum medycznym nie tylko poprawia komfort wykonywanych badań, ale przede wszystkim wspiera proces diagnozy. Nazywamy to miejsce „placówką przyszłości”, ponieważ chcemy, aby w tym kierunku zmierzała służba zdrowia – mówi Anna Janiczek, prezes zarządu PZU Zdrowie.

– Otwarcie Centrum Medycznego PZU Zdrowie Warszawa Chmielna udowadnia, że Grupa PZU na każdym polu jest w awangardzie. W naszych działaniach skupiamy się nie tylko na aspekcie biznesowym. To, co robimy, ma poprawiać jakość życia naszych klientów. Wsłuchujemy się w ich głos i wiemy, czego potrzebują. Naszym pacjentom dajemy szybki dostęp do lekarzy i badań oraz obsługę na najwyższym poziomie. Nowoczesna opieka nad pacjentem to przede wszystkim najlepsi ludzie, a właśnie tacy pracują w Centrum Medycznym PZU Zdrowie Warszawa Chmielna – mówi Aleksandra Agatowska, p.o. prezesa PZU Życie.

W placówce zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań w opiece nad pacjentem, m.in.:

  • Badanie elektronicznym stetoskopem StethoMe, który rozpoznaje i wzmacnia dźwięki płuc i serca. Po połączeniu elektronicznego stetoskopu z tabletem lekarze mogą korzystać z certyfikowanych medycznie algorytmów sztucznej inteligencji. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, które wspiera lekarza w procesie diagnostycznym chorób płuc u dzieci i dorosłych.
  • Bezbolesne i bezpieczne badanie krwi dzięki nowoczesnemu iluminatorowi żył AccuVein. Urządzenie za pomocą lasera podświetla żyły pacjentów, dzięki czemu pozwala wyeliminować bolesne wkłucia.
  • Badanie za pomocą przenośnych głowic ultrasonograficznych, podłączanych bezpośrednio do tabletu. Dzięki nim lekarze wykonują badanie USG wysokiej jakości w dowolnym miejscu i wykonują precyzyjnie iniekcje np. do stawu kolanowego.  
  • Monitory i tablety w gabinetach, na których lekarze w trakcie konsultacji i badań wyświetlają wizualizacje omawianego problemu medycznego, co pozwala włączyć pacjenta w proces diagnozy, tak że lepiej zrozumie zalecenia.
  • Zgody elektroniczne z podpisem biometrycznym, które ułatwiają obieg dokumentacji i pomagają chronić środowisko poprzez eliminację formularzy papierowych.

Centrum przy Chmielnej to już 130. placówka PZU Zdrowie w Polsce, a 15. w stolicy. Firma posiada także sieć kilkudziesięciu pracowni diagnostyki obrazowej. Dodatkowo współpracuje z ponad 2000 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce.

(AM, źródło: PZU)