PZU Zdrowie wspiera obieg zamknięty

0
487

PZU Zdrowie dołączyło do akcji „Ubrania do oddania” promującej obieg zamknięty. Operator medyczny bierze udział w akcji „Firma w porządku” i zachęca pracowników do przejrzenia szafy, aby oddać ubrania w ramach tej inicjatywy. Do 1 czerwca 2024 r. pracownicy mogą przekazać rzeczy na charytatywną zbiórkę używanych ubrań. Dzięki nim Polska Misja Medyczna otrzyma dodatkowe środki na działalność.

Inicjatywa „Ubrania do oddania”, która działa od 2018 roku, pomaga nadać ubraniom drugie życie i aktywizuje firmy do propagowania idei obiegu zamkniętego. Środki z odsprzedaży ubrań wspierają organizacje pozarządowe, które w ten sposób otrzymały już ponad milion złotych.

Inicjatywa ma także charakter proekologiczny. Ubrania, które trafiają ponownie do sprzedaży, to mniej zużytej wody i wygenerowanego dwutlenku węgla. Dotychczas w ramach akcji „Ubrania do Oddania” zebrano ponad 2 mln kg ubrań, co odpowiada redukcji emisji C02 o 26 mln kg oraz zaoszczędzeniu 12 mln m3 wody. 

Zyski ze zbiórki ubrań przeprowadzonej przez PZU Zdrowie wesprą Polską Misję Medyczną, która od 1999 roku pomaga ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów. Działania PMM opierają się na pracy wolontariuszy: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarzy, rehabilitantów, a także psychologów i analityków medycznych.

(AM, źródło: PZU Zdrowie)