PZU Zdrowie wystartował z ofertą indywidualną

0
948

PZU Zdrowie rozpoczął sprzedaż pakietów medycznych i profilaktycznych dla klientów indywidualnych. Produkty w formie abonamentów i przedpłaconych zestawów usług można kupić dla siebie lub bliskich w portalu mojePZU.

– Ogłoszona w maju strategia PZU Zdrowie na lata 2021–2024 zakłada mocne wejście w segment klienta indywidualnego. Pandemia sprawiła, że Polacy coraz częściej myślą perspektywicznie o zdrowiu i interesują się nim nie tylko wtedy, gdy pojawi się już choroba lub inny problem medyczny. Teraz ważne jest, by poszły za tym konkretne działania. Jak wynika z badania, które było podstawą do stworzenia kompendium  PZU Życie „Masz  wpływ na swoje życie”,  8 na 10 Polaków jest przekonanych, że warto dbać o zdrowie, ale 1 na 5  nie robi badań profilaktycznych, a wielu innych wykonuje je zbyt rzadko. Jestem przekonana, że nasza nowa oferta zmotywuje Polaków do pozytywnego działania i pomoże im lepiej zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne własne i bliskich – mówi prezes zarządu PZU Zdrowie Anna Janiczek.

Operator wskazuje, że jego indywidualna opieka medyczna jest rozwiązaniem dla osób, którym pracodawca nie finansuje pakietów pracowniczych, które wykonują wolny zawód lub chcą zrobić jednorazowy przegląd zdrowia. Portal mojePZU umożliwia zakup pakietów oraz dalsze korzystanie z usług, np. umówienie wizyt i badań, sprawdzenie wyników lub realizację telekonsultacji.

Pakiety medyczne PZU Zdrowie to abonamenty, które zapewniają roczny dostęp m.in. do konsultacji lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych w placówkach oraz porad telemedycznych. Dostępne są w jednym z 4 zakresów: mini, podstawowym, rozszerzonym i kompleksowym. Najszerszy zawiera m.in. nielimitowane konsultacje stacjonarne u lekarzy z zakresu 24 specjalizacji i konsultacje telemedyczne z zakresu 30 specjalizacji, ponad 360 rodzajów badań diagnostycznych, 30 zabiegów rehabilitacji oraz 40% zniżki na usługi stomatologii zachowawczej. Pakietem medycznym można objąć także członków rodziny.

Pakiety profilaktyczne PZU Zdrowie to kilkanaście zestawów konsultacji lekarskich i badań. Do wyboru są ogólne przeglądy zdrowia dla kobiety i mężczyzny, a także pakiety nakierowane na konkretne obszary zdrowia, m.in. onkologiczny, dietetyczny, kardiologiczny lub kontrola po Covid-19. Pakiet profilaktyczny można nabyć także dla innej osoby, np. jako prezent.

(AM, źródło: PZU)