Rankomat: Ubezpieczeni najczęściej wybierają majówkę we Włoszech i Hiszpanii

0
788

Z danych zebranych przez Rankomat wynika, że majówka w 2024 roku ma być rekordowa pod względem zagranicznych wyjazdów – z Polski planuje wyjechać o 25% osób więcej niż przed rokiem. Wśród osób, które zdecydowały się kupić ubezpieczenie turystyczne, największą popularnością cieszą się Włochy

Na majówkę do Italii zamierza wybrać się 16% wyjeżdżających za granicę. Na drugim miejscu jest Hiszpania, a na najniższym miejscu podium znalazły się Stany Zjednoczone.

Z szacunków Rankomat wynika ponadto, że w zestawieniu majówkowych wydatków cena ubezpieczenia turystycznego nadal pozostaje na bardzo niskim poziomie. Polisa dla osoby dorosłej na jeden dzień pobytu we Włoszech lub Hiszpanii kosztuje 6,12 zł. Dzień ubezpieczenia w Turcji to średnio 8,36 zł.

Najmniej za ubezpieczenie turystyczne zapłacą turyści wybierający się na majówkę do Niemiec. Największy, ale wciąż stosunkowo niski koszt to polisa do Stanów Zjednoczonych.

– Choć ubezpieczenie turystyczne często kojarzy się głównie z letnimi wakacjami lub narciarstwem, powinno ono towarzyszyć podróżującym podczas każdego wyjazdu za granicę. Dlatego przygotowując się na spędzenie majówki poza Polską, warto zaopatrzyć się w dobrą polisę podróżną. Jest to szczególnie istotne, gdy planujemy aktywny wypoczynek połączony z uprawianiem sportów. W takiej sytuacji rośnie prawdopodobieństwo nieszczęśliwego wypadku i konieczności skorzystania z pomocy medycznej za granicą. Ubezpieczenie turystyczne chroni nas przed finansowymi skutkami takich właśnie zdarzeń – mówi Patrycja Pałka, ekspertka Rankomat ds. ubezpieczeń turystycznych. – Każde ubezpieczenie można dodatkowo dopasować do potrzeb swoich i swojej rodziny. Jeśli planujesz aktywną majówkę, połączoną z uprawianiem sportów, sprawdź, czy ubezpieczyciel nie wymaga odpowiedniego rozszerzenia. Towarzystwa zapewniają także specjalną ochronę dla chorujących przewlekle – dodaje.

(AM, źródło: InnerValue)