Rekordowe zwroty składki dla ubezpieczonych w TUW PZUW

0
379

1,6 mln zł zwrotu składki trafi do firm i szpitali ubezpieczanych przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. To najwyższa kwota w historii towarzystwa. Pieniądze otrzymają ubezpieczeni na zasadzie wzajemności, którzy dbają o bezpieczeństwo i minimalizowanie ryzyka.

– Bijemy kolejne rekordy. Zakończyliśmy ubiegły rok historycznym wynikiem, przekraczając dwa lata przed założonym planem miliard złotych rocznej składki. Historyczna jest też kwota zwrotów składki. To premia za przezorność i odpowiedzialność, których efektem jest ograniczanie ryzyka – podkreśla prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Zwrot części składki za 2022 rok, w wysokości od kilkudziesięciu tysięcy złotych, otrzyma połowa uprawnionych do tego związków wzajemności członkowskiej działających w ramach TUW PZUW. Tworzą je podmioty o podobnym profilu działalności i związanym z tym ryzyku.

TUW PZUW nie działa dla własnego zysku. Opiera się na współpracy ubezpieczonych, którzy są jednocześnie jego członkami i do których wraca ewentualna nadwyżka finansowa.

 – Jeśli nie ma zbyt wielu szkód albo ich rozmiary są niewielkie, ubezpieczeni otrzymują z powrotem pieniądze zaoszczędzone ze składek. Wspólnym interesem jest więc ograniczanie ryzyka – mówi Rafał Kiliński.

TUW PZUW wspiera przy tym ubezpieczonych w przedsięwzięciach na rzecz bezpieczeństwa. Służą temu bezpłatne audyty ekspertów od inżynieryjnej oceny ryzyka, a także liczne projekty prewencyjne, m.in. szkolenia i finansowe wsparcie w inwestycjach służących minimalizowaniu ryzyka.

(AM, źródło: PZU)