Rynek ubezpieczeń: Polisy życiowe Warty w Banku Pocztowym

0
181

Bank Pocztowy został kolejnym partnerem Grupy Warta w dystrybucji bancassurance. Do jego oferty trafiły dwie polisy zapewniające wsparcie finansowe w razie problemów ze zdrowiem. Nowe partnerstwo wspiera strategię Warty w zakresie wzmacniania sprzedaży ubezpieczeń na życie ze składką regularną.

– Stale poszerzamy grono naszych partnerów na rynku bancassurance. Cieszę się, że rozpoczynamy współpracę z Bankiem Pocztowym, który umożliwia nam dotarcie z ofertą ubezpieczeń na życie do bardzo szerokiej i wymagającej grupy klientów. Kierujemy do nich praktyczne ubezpieczenie, które ma być pomocą w przypadku problemów ze zdrowiem –powiedział Tomasz Kowalski, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za Departament Bancassurance Warty.

– Oferta dla klientów Banku Pocztowego została oparta o naszą strategię dla ubezpieczeń na życie. Skupiamy się w niej na sprzedaży polis ze składkę regularną o charakterze ochronnym, osiągając na tym polu wyjątkowe na tle rynku wyniki – dodał.

– Cieszymy się z nawiązanej z Wartą współpracy, gdyż możemy dzięki niej poszerzyć ofertę ubezpieczeń, którą kierujemy do naszych klientów, o dwa produkty. Nowe ubezpieczenia wspierające w przypadku problemów zdrowotnych zostały tak skonstruowane, że mogą być interesującą propozycją zarówno dla młodszych, jak starszych klientów – powiedział Jarosław Banach, dyrektor zarządzający Pionu Rozwoju Biznesu Banku Pocztowego.

W efekcie nawiązanej współpracy Warta poszerza grupę banków oferujących jej produkty, a Bank Pocztowy wprowadza do oferty nowy rodzaj ubezpieczeń – Warta Moje Zdrowie oraz Warta Dla Zdrowia.

Oferta ubezpieczeniowa Warty dla klientów Banku Pocztowego składa się z dwóch nowych ubezpieczeń skierowanych do dwóch grup wiekowych zapewniających pomoc finansową w przypadku wystąpienia problemów ze zdrowiem. Pierwszym z nich jest Warta Moje Zdrowie, skierowane do osób w wieku 18–55 lat, zapewniające przede wszystkim zabezpieczenie budżetu domowego w przypadku poważnej choroby. Z kolei Warta Dla Zdrowia jest adresowana do osób w wieku 55–75 lat. Produkt zapewnia m.in. świadczenia pieniężne w przypadku niezdolności do samodzielnej egzystencji, pobytu w szpitalu w wyniku wypadku, ubezpieczenie lekowe, a także pakiet assistance. Oba ubezpieczenia są dostępne we wszystkich placówkach Banku Pocztowego na terenie kraju.

Bank Pocztowy jest kolejnym partnerem bankowym Grupy Warta. Z informacji na stronie internetowej ubezpieczyciela wynika, że zakład współpracuje jeszcze z Citi Handlowym i Nest Bankiem. Warta nie odpowiedziała na pytanie „Gazety Ubezpieczeniowej”, czy oferta ubezpieczeń w Banku Pocztowym będzie sukcesywnie rozwijana.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl