Ryzyka związane z uprawianiem sportów zimowych dobrze chronione

0
659

Jesteśmy obecnie u progu pierwszego po pandemii Covid-19 i wolnego od restrykcji sezonu wyjazdów narciarskich. W końcu możemy planować białe szaleństwo, nie obawiając się, że decyzje administracyjne albo pozytywny wynik testu na Covid-19 totalnie zmienią nasze plany urlopowe.

Powrót do swobodnego podróżowania w dosyć humorystyczny sposób podsumowuje „The Economist” w artykule Back with a vengeance.

Mamy obecnie do czynienia z efektem stłumionego popytu: osoby, które pozostały w domu w roku 2020 i 2021, w tym roku nareszcie zdecydowały się na podróżowanie. Mówi się nawet o turystyce „zemsty”, ponieważ podróżnicy w końcu pokazują wirusowi, kto tutaj rządzi.

Międzynarodowe wyjazdy turystyczne wzrosły w tym roku aż o 60% i wzrosną o kolejne 30% w kolejnym roku. Oczywiście jest także druga strona medalu, czyli czynniki makro, takie jak inflacja, wojna w Ukrainie, niepewność co do przyszłości, które mogą nieco osłabiać czynnik popytu. Skala tego ograniczenia jest jednak obecnie trudna do oszacowania.

Właściwa ochrona podczas wyjazdów narciarskich

Planując zimowy zagraniczny wyjazd turystyczny, warto zastanowić się, czy ulubiona aktywność sportowa na pewno jest w zakresie ochrony zakupionej polisy. Aktywności narciarskie są utożsamiane z podwyższonym ryzykiem ubezpieczeniowym i wymagają dodatkowego rozszerzenia ochrony.

W ubezpieczeniu BEZPIECZNE PODRÓŻE oferowanym przez SIGNAL IDUNA, decydując się na rozszerzenie ochrony przy ubezpieczeniu kosztów leczenia w zakresie sportów zimowych lub ekstremalnych, ubezpieczony otrzymuje automatycznie analogicznie rozszerzony zakres ochrony w ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. Jak jest to ważne, wiedzą ubezpieczeni, którzy niechcący spowodowali wypadek na stoku. Chcemy kompleksowo zadbać o zdrowie, spokój i portfel naszych ubezpieczonych, oferując prosty, logiczny i przejrzysty zakres ochrony.

EKUZ a ubezpieczenie komercyjne

Samo ubezpieczenie EKUZ na wyjazd narciarski to zdecydowanie za mało. Uważam, że EKUZ i ubezpieczenie komercyjne doskonale uzupełniają się i gwarantują najlepszy zakres ochrony.

Porównanie tych dwóch produktów znajduje się w tabeli.

Mamy obecnie w Europie doskonałe warunki narciarskie. Włochy, Francja, Szwajcaria, Austria, Słowacja i inne kraje czekają niecierpliwie na amatorów białego szaleństwa z Polski. Zadbajmy o to, aby zaplanowane wyjazdy zagraniczne były dobrze chronione.

W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu z menedżerami regionalnymi, kontakt dostępny jest na naszej stronie internetowej www.signal-iduna.pl/partnerzy/dla-agentow/.

Aleksandra Kowalczyk
dyrektorka Biura Ubezpieczeń Turystycznych i Affinity