Sabrina Pucci zrezygnowała z zasiadania w zarządzie Generali

0
220

Sabrina Pucci, niezależna dyrektor i członek Komitetów ds. Wynagrodzeń i Nominacji oraz Ryzyka i Kontroli Assicurazioni Generali, złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu. Jako powód odejścia z zajmowanych stanowisk podała przyczyny osobiste.

– Chciałbym podziękować pani Pucci za jej ważny wkład w firmę podczas jej 9-letniej pracy na stanowisku dyrektora. W imieniu zarządu życzę jej wszystkiego najlepszego na przyszłość – powiedział Gabriele Galateri di Genola, prezes Assicurazioni Generali.

Sabrina Pucci jest kolejnym wysokim rangą menadżerem, który w tym miesiącu zrezygnował z piastowania stanowisk w Generali. Wcześniej uczynił to dyrektor Francesco Gaetano Caltagirone, wiceprezes, dyrektor niesamodzielny i członek Komisji Nominacji i Wynagrodzeń, Ładu Korporacyjnego, Zrównoważonego Rozwoju Społecznego i Środowiskowego, Inwestycji oraz Komitetu ds. Operacji Strategicznych a także inwestor numer dwa, posiadający 8,04% udziałów w Generali. Jak pisał Reuters, swoim odejściem Caltagirone zamanifestował sprzeciw wobec ponownego powołania Philippe Donneta na stanowisko dyrektora generalnego ubezpieczyciela.

Niedługo później w jego ślady poszedł Romolo Bardin, niezależny dyrektor i członek Komitetów Nominacji i Wynagrodzeń, Inwestycji, Operacji Międzynarodowych oraz Komitetów ds. Transakcji z Podmiotami Powiązanymi, rezygnując z członkostwa w zarządzie. Jako powód podał zastrzeżenia do procedur operacyjnych i niektórych wyborów Rady i Komitetów, w których uczestniczy.

(AM, źródło: Generali, gu.com.pl)