Saltus Ubezpieczenia z pracowniczą ofertą profilaktyki cukrzycy i leczenia następstw epidemii

0
224

W październiku Saltus Ubezpieczenia uruchomił dwa nowe Pracownicze Programy Profilaktyczne, funkcjonujące w ramach ubezpieczeń grupowych. Były one reakcją ubezpieczyciela na rosnące ryzyko zachorowań w przedsiębiorstwach.

Dwa nowe zestawy świadczeń medycznych, służące zapobieganiu i zwalczaniu najważniejszych problemów ze zdrowiem pracowników, to profilaktyka diabetologiczna i następstwa epidemii.

–  Rozszerzenie listy programów o profilaktykę cukrzycy i następstw epidemii to odpowiedź na rosnące zagrożenie pracowników tymi chorobami. Zdecydowaliśmy się na ich uruchomienie na podstawie zarówno własnych obserwacji potrzeb pracowniczych, jak i sugestii pracodawców, z którymi współpracujemy. Udostępnienie dodatkowej opieki dla osób dotkniętych przez wciąż trwającą pandemię jest naturalnym rozwinięciem oferowanych już wcześniej świadczeń ułatwiających walkę z Covid-19. Z kolei u podstaw uruchomienia profilaktyki diabetologicznej leży fakt, że jest to pogłębiający się problem. Cukrzyca nazywana jest obecnie pierwszą niezakaźną epidemią na świecie. Co więcej, wiele osób nie robi regularnie badań i nie zdaje sobie sprawy z tego, że musi zmierzyć się z problemem – mówi Xenia Kruszewska, dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia.

Pomoc dla osób zmagających się z powikłaniami po Covid-19

Choć cały czas nie wiadomo dokładnie, jaki długofalowy wpływ na zdrowie ma zarażenie koronawirusem, to lekarze są już w stanie wyciągnąć pewne wnioski z dotychczasowych obserwacji ozdrowieńców. Wirus atakuje przede wszystkim płuca, dlatego nawet osoby łagodnie przechodzące chorobę mogą mieć kłopoty z wydolnością tego narządu. Inne powikłania to m.in. długotrwałe zmęczenie, problemy układu sercowo-naczyniowego, duszności czy bóle w klatce piersiowej. Ponadto obserwuje się także zaburzenia neurologiczne, m.in. kłopoty z koncentracją, zapamiętywaniem, dezorientacją czy nawet komunikacją. Dlatego Saltus Ubezpieczenia zapewnia nielimitowane konsultacje (również telekonsultacje) internistyczne, kardiologiczne, pulmonologiczne i neurologiczne. Program przewiduje też nielimitowane badania, konieczne w profilaktyce i leczeniu następstw po przechorowaniu Covid-19, czyli m.in. RTG płuc, EKG, tomografię komputerową płuc (HRCT) i echo serca.

Profilaktyka diabetologiczna

Profilaktyka diabetologiczna obejmuje nielimitowane konsultacje i telekonsultacje lekarskie u diabetologa, internisty, kardiologa oraz okulisty. Ponadto w programie przewidziano także nielimitowane badania laboratoryjne, niezbędne w profilaktyce i leczeniu cukrzycy, czyli m.in. kompleksową kontrolę poziomu glukozy, białka, kreatyniny oraz badania obrazowe EKG.

Obecnie Saltus Ubezpieczenia oferuje łącznie 10 Pracowniczych Programów Profilaktycznych w ramach grupowych ubezpieczeń zdrowotnych.

(AM, źródło: Brandscope)