Santander Consumer Bank sfinansuje zakup polisy dzięki współpracy z Comperia.pl

0
259

Dzięki umowie bank dołączył do oferty fintechu Comfino. Mógł więc rozpocząć finansowanie ubezpieczeń i usług medycznych. Marketplace płatności Comfino stworzony przez Comperia.pl dostarcza metody finansowania zakupów w e-commerce.

– Wspieranie polskiego e-commerce poprzez proponowanie klientom sklepów internetowych atrakcyjnych metod finansowania zakupów jest priorytetem Santander Consumer Banku od lat – mówi Mateusz Stach, dyrektor ds. Sprzedaży i Relacji z Klientami Kluczowymi banku. – Jako numer jeden w obszarze finansowania zakupów w Polsce staramy się, aby nasze produkty były dostępne dla jak najszerszego grona klientów. Podjęcie współpracy z Comperia.pl jest kolejnym krokiem w tę właśnie stronę – dodaje.

– Bardzo cieszymy się z partnerstwa zawartego z Santander Consumer Bankiem. Współpraca z liderem rynku, który tak jak my koncentruje się na e-commerce, pozwala nam poszerzyć ofertę Comfino. Więcej dostępnych opcji finansowania zakupów to w konsekwencji jeszcze lepiej dobrane do klientów produkty, a więc i większa sprzedaż w sklepach internetowych – mówi Szymon Fiecek, prezes Comperia.pl.

W ramach partnerstwa Santander Consumer Bank rozpoczął finansowanie zakupów m.in. w obszarze ubezpieczeń. Współpraca z bankiem umożliwi ratalną spłatę OC, AC czy polisy majątkowej.

– Dotychczas firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj „same” rozkładały zobowiązanie na raty, ale dziś częściej zwracają się do banków po profesjonalne produkty kredytowe. My im to umożliwimy i skredytujemy polisę, np. zawartą na Compero.pl, które w jednym miejscu skupia i porównuje propozycję 20 ubezpieczycieli – tłumaczy Mateusz Stach.

– Wkrótce naszą propozycję skierujemy również do tradycyjnych punktów obsługi klienta, co będzie nowością na rynku – dodaje Szymon Fiecek.

(AM, źródło: Profeina)