Sfingowali rozbój, by wyłudzić odszkodowanie

0
521

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zatrzymali trzech mężczyzn, którzy sfingowali w kwietniu rozbój w rejonie placówki handlowej. Ich celem było wyłudzenie odszkodowania z umowy ubezpieczenia.

Według relacji właściciela sklepu, podczas zamykania placówki miał zostać napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca, używając przemocy, wyrwał mu saszetkę, w której znajdowały się m.in. pieniądze w kwocie około 30 tys. zł oraz karta bankomatowa. Podczas kilkumiesięcznego dochodzenia policjanci zanegowali tę wersję, wskazując jednocześnie na bezpośredni udział mężczyzny w sfingowaniu rozboju. Miał on służyć wyłudzeniu pieniędzy z firmy ubezpieczeniowej. Ta wypłaciła odszkodowanie w pełnej kwocie, jaką „utracono” w wyniku „rozboju”.

16 grudnia policjanci zatrzymali trzy osoby. Jedna z nich usłyszała zarzut dotyczący złożenia fałszywych zeznań i zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz oszustwa popełnionego na szkodę firmy ubezpieczeniowej.  Drugiej i trzeciej postawiono zarzut oszustwa. Wobec podejrzanych prokurator Prokuratury Rejonowej w Brzesku zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

(AM, źródło: KPP Brzesko)