Signal Iduna z NNW chroniącym dzieci i młodzież przez cały rok szkolny

0
462

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego Signal Iduna przypomina o nowej ofercie ubezpieczenia dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz pracowników placówek oświatowych. Produkt ten zapewnia kompleksową ochronę przez całe dziesięć miesięcy.

Polisa obejmuje szeroki zakres usług assistance, spośród których wyróżniają się:

  • ochrona w sieci – na wniosek ubezpieczonego lub rodzica Signal Iduna zdalnie pomaga w konfiguracji blokady rodzicielskiej w systemach Windows, iOS oraz Android, a także w przeglądarkach internetowych. Ponadto może też udzielić wsparcia i pomocy ID monitoring, polegającej na aktywacji konta w systemie sprawdzającym informacje na temat ubezpieczonego w internecie oraz w mediach społecznościowych. Kolejnym wyróżnikiem jest wsparcie w ochronie reputacji internetowej. Signal Iduna pomaga w usunięciu i zatrzymaniu rozprzestrzeniania się publikacji na temat ubezpieczonego w internecie oraz doradza, jakie dalsze kroki należy podjąć.
  • pomoc psychologa w przypadku wystąpienia cyber mobbingu – jeżeli w następstwie cyber mobbingu ubezpieczony wymaga specjalistycznej pomocy psychologa, Signal Iduna organizuje i pokrywa koszty dziesięciu sesji psychologa lub udziału w zajęciach w grupie terapeutycznej.
  • indywidualne korepetycje – jeśli ubezpieczony uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego nie mógł brać udziału w lekcjach nieprzerwanie przez okres co najmniej 7 dni, Signal Iduna organizuje i pokrywa koszt indywidualnych korepetycji z wybranych przedmiotów szkolnych do 10 godzin lekcyjnych.

Przedmiotem ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży szkolnej oraz personelu placówek oświatowych są także: zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, świadczenia za poważne zachorowanie czy trwały uszczerbek na zdrowiu. Istotnym elementem jest również świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu w wyniku choroby. W ramach tej opcji Signal Iduna wypłaca dzienne świadczenie szpitalne w wysokości sumy ubezpieczenia.

Wraz z uruchomieniem nowych pakietów ubezpieczeń Signal Iduna prowadzi także Akcję Szkolną 2023. Jej symbolem są odblaski, które otrzymują najmłodsi ubezpieczeni. Celem jest zwiększenie widoczności dzieci i młodzieży na ulicach, w szkole oraz w ruchu drogowym – zwłaszcza w rozpoczynającym się sezonie jesienno-zimowym.

Nowa oferta jest dostępna od 1 czerwca. Koszt ubezpieczenia dziecka od 6. miesiąca do 26. roku życia zaczyna się od 3 zł za miesiąc ochrony i obowiązuje na terenie całego świata.

(AM, źródło: Signal Iduna)