Sollers Consulting i Insicon przyspieszą innowacje w ubezpieczeniach

0
188

Sollers Consulting i Insicon podpisały umowę partnerską dotyczącą centralnego systemu informatycznego i2i firmy Insicon dla biznesu ubezpieczeniowego. Obie firmy wesprą europejskich ubezpieczycieli w przezwyciężeniu trudności związanych z korzystaniem ze starszych systemów informatycznych oraz w zwiększaniu możliwości technologicznych w szybszej cyfryzacji oferty.

Sollers Consulting będzie współpracował z Insicon przy projektach wdrożeniowych i rozwoju biznesu wokół i2i. Partnerstwo będzie w pierwszej kolejności skierowane do małych i średnich ubezpieczycieli, jak również do większych, którzy planują inwestycje w produkty inkubatorowe. Są to typowe instalacje, w których i2i odniosło sukces i gdzie Insicon ma doświadczenie we współpracy zarówno z dużymi europejskimi towarzystwami, jak i klientami takimi jak ICA Insurance czy Sveland.

 – Cieszy nas, że Sollers Consulting rozpoczął współpracę z firmą Insicon. Elastyczność systemu i2i sprawia, że ubezpieczyciele szybko zyskują na sprawnym rozwiązaniu w zakresie oferty produktowej. Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze w wielu krajach skandynawskich, ale widzimy też znaczące perspektywy jego rozwoju na innych rynkach europejskich – mówi Marcin Pluta, partner zarządzający Sollers Consulting.

– Dzięki współpracy z zespołem Sollers Consulting będziemy mogli pomóc sektorowi ubezpieczeń w digitalizacji procesów i oferty produktowej. Insicon jest dumny, że został wybrany na partnera Sollers, co stanowi silny znak jakości dla naszego rozwiązania. Łącząc skalę i doświadczenie Sollers z nowoczesnym, otwartym i efektywnym kosztowo rozwiązaniem Insicon, stworzymy razem silną ofertę dla sektora ubezpieczeniowego – komentuje Måns Hulterström, CEO Insicon.

Specjaliści obu firm zidentyfikowali synergie, jakie ubezpieczyciele mogą czerpać z ich współpracy. Jedną z zalet niskokodowego rozwiązania Insicon jest samodzielne zarządzanie przez użytkowników, którzy mogą konfigurować wszystkie elementy procesu bez konieczności zrozumienia szczegółów rozwiązań informatycznych.

– Dzięki elastycznej konfiguracji i2i oraz prostej integracji ubezpieczyciele mogą skorzystać na niskich kosztach wdrożenia. System i2i ułatwia cyfrową i zautomatyzowaną transformację w wielu elementach procesów fundamentalnych dla biznesu ubezpieczeniowego – podkreśla Marcin Pluta.

– Łącząc doświadczenie Sollers Consulting z adaptowalnym i efektywnym kosztowo rozwiązaniem i2i, stworzyliśmy silną wspólną propozycję wartości. Dzięki zasięgowi Sollers Consulting nasze rozwiązanie i umiejętności przyniosą korzyści ubezpieczycielom na różnych szczeblach. Obserwujemy rosnące zainteresowanie europejskich firm ubezpieczeniowych elastycznymi rozwiązaniami, które wspierają automatyzację i cyfrową transformację – mówi MånsHulterström.

(AM, źródło: Sollers Consulting)