Swiss Re wzmacnia potencjał w zakresie modelowania ryzyka powodzi

0
389

Swiss Re poinformował o przejęciu Fathom, brytyjskiej firmy specjalizującej się modelowaniu ryzyka wodnego. Dzięki tej transakcji dział Swiss Reinsurance Solutions rozszerzy swój potencjał w zakresie zagrożeń powodziowych – głównej przyczyny globalnych strat z tytułu katastrof naturalnych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z połączenia sił z Fathom w naszym dążeniu do zmniejszenia luki ubezpieczeniowej w ryzyku katastrof naturalnych, takich jak powodzie. Badania i innowacyjne narzędzia Fathom stworzą doskonałą synergię z wiedzą na temat ryzyka i możliwościami cyfrowymi Swiss Re – powiedział Russell Higginbotham, dyrektor generalny Swiss Re Reinsurance Solutions.

– Chcemy pomagać organizacjom na całym świecie w analizowaniu, rozumieniu i reagowaniu na ryzyko powodziowe i zmieniający się krajobraz klimatyczny. Jestem podekscytowany możliwością współpracy ze Swiss Re Reinsurance Solutions dla udostępnienia naszej zaawansowanej analizy ryzyka jeszcze większej liczbie klientów i zapewnienia większej globalnej odporności – stwierdził Stuart Whitfield, dyrektor generalny Fathom.

Fathom zachowa własną markę i będzie kontynuował działalność badawczą.

Według najnowszych danych Swiss Re branża reasekuracyjna pokryła około 40% strat gospodarczych związanych z katastrofami naturalnymi w 2023 r., co wskazuje na dużą lukę w ochronie na całym świecie. Swiss Re szacuje, że tylko w tym roku klęski żywiołowe na całym świecie spowodowały straty ubezpieczeniowe o wartości 100 miliardów dolarów. Co najmniej 12 mld dol. z tej kwoty można przypisać zdarzeniom powodziowym, czyli o ponad 30% więcej niż wynosi roczna średnia z ostatnich dziesięciu lat.

(AM, źródło: Swiss Re)