Tajlandia: Pierwsze ubezpieczenie od koronawirusa

0
2224

Najlepiej na świecie wypadająca w notowaniach giełdowych firma ubezpieczeniowa z Tajlandii zaoferowała polisę na wypadek zarażenia koronawirusem.

TQM Corp. w partnerstwie z Bangkok Insurance wprowadziła na rynek polisę, której koszt wynosi 299 bahtów (9,62 dol.), a suma wypłacona ubezpieczonemu, który zarazi się chorobą, to 50 tys. bahtów. Jak zaznaczył prezes TQM, Unchalin Punnipa, ubezpieczenie ma na celu uspokoić wyrażającą głębokie obawy opinię publiczną i nie jest nastawione na znaczny wzrost zysku firmy.

Kryzys wywołany przez koronawirus ogarnął drugą co do wielkości gospodarkę Azji Południowo-Wschodniej. Tajlandia jest najsilniej zainfekowanym krajem poza Chinami. Odczuwalny jest już spadek ruchu turystycznego, odwoływanie imprez publicznych i braki w zaopatrzeniu w środki higieny, takie jak maski chirurgiczne.

Epidemia zwiększa w tajskim społeczeństwie świadomość konieczności ubezpieczenia zdrowotnego – powiedział Unchalin Punnipa w wywiadzie. – Przychody z nowej polisy nie będą znaczące, ale naszym głównym celem jest uspokojenie opinii publicznej.

TQM wykazuje się własną odpornością, jako że jego akcje doskonale sobie radzą mimo spowolnienia w tajskiej gospodarce i epidemii nowego wirusa. Zyskały już 25% w br., najlepszy wynik wśród firm z indeksu Thai SET 100, w porównaniu z niewielkimi zmianami w ogóle. Akcje dostarczyły w ub.r. zwrot na poziomie 200%, największy wśród światowych ubezpieczycieli i firm usług ubezpieczeniowych o wartości rynkowej co najmniej 500 mln dol.

(AC, źródło: Bloomberg)