TFI PZU przyciąga największe firmy

0
427

Ponad 6500 pracodawców podpisało z TFI PZU umowy o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Atutem oferty jest pomoc w obsłudze Planów poprzez serwis ppk.pzu.pl.

– Pomimo pandemii rośnie zainteresowanie PPK w TFI PZU – mówi wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek. Jak podkreśla, atutem TFI PZU jest pomoc pracodawcom nie tylko przy wprowadzaniu, ale i bieżącej obsłudze Planów. – Oferowany przez nas internetowy serwis ppk.pzu.pl umożliwia przesyłanie list pracowników, list ich wpłat i dyspozycji. Co więcej, automatycznie kontroluje wprowadzane dane i sygnalizuje błędy. Z powodzeniem zdaje egzamin, także w trudnym okresie, gdy z powodu pandemii możliwość zdalnej obsługi jest nie tylko udogodnieniem, ale i koniecznością – wskazuje Marcin Żółtek.

W pierwszym, ubiegłorocznym etapie wprowadzania Planów umowy o zarządzanie PPK podpisało z Grupą PZU ponad 1000 największych pracodawców. Wśród nich Orlen, Grupa Energa, producent mebli Kler, PKP i PKP Intercity, Orbis, Polskie Radio, Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol, Wittchen i Vistula.

– Już w zeszłym roku staliśmy się jednym z liderów rynku PPK, a obecne rezultaty świadczą o tym, że utrzymujemy mocną pozycję. Stoi za nami wiarygodność i dobre wyniki osiągane przez zarządzanie przez TFI PZU fundusze – dodaje Marcin Żółtek.

Więcej na temat aktualnej sytuacji w sektorze Pracowniczych Planów Kapitałowych w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 34 z datą wydawniczą 24 sierpnia, w dodatku specjalnym „Liderzy PPK”.

(AM, źródło: PZU)