Trwa rekrutacja na nowatorskie studia ubezpieczeniowe

0
467

Do 16 września na Uniwersytecie Gdańskim trwa rekrutacja na studia zaoczne II stopnia na kierunku „Ubezpieczenia – studia interdyscyplinarne”, którego ukończenie umożliwia zwolnienie z egzaminu brokerskiego.

Studia obejmują nowatorski program dydaktyczny, który powstał w odpowiedzi na realne zapotrzebowanie rynku. W (post)pandemicznej rzeczywistości konkretne kompetencje i wiedza z zakresu zarządzania ryzykiem stały się jednymi z najbardziej pożądanych przez pracodawców.

Program studiów będzie realizowany na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wydziale Zarządzania UG. Na pierwszym z nich studenci zdobędą szczegółową, branżową wiedzę prawniczą, od podstaw prawa cywilnego począwszy, po specjalistyczne zagadnienia związane z warunkami wykonywania działalności ubezpieczeniowej czy dotyczącymi poszczególnych rodzajów ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Równolegle, na Wydziale Zarządzania podniosą swoje umiejętności z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania oraz poznają rynkowe mechanizmy funkcjonowania ubezpieczeń.

Ukończenie studiów umożliwi absolwentom znalezienie zatrudnienia zarówno na rynku ubezpieczeniowym, jak i szeroko rozumianym rynku finansowym, w szczególności w sektorze nowoczesnych technologii (FinTech), bankowości czy nawet w klinikach leczniczych, turystyce, transporcie i spedycji, administracji albo przedsiębiorstwach zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym – na stanowiskach związanych z zarządzaniem ryzykiem i ubezpieczeniami.

Strona rekrutacji: https://ug.edu.pl/rekrutacja/studia/kierunki_studiow…

Informacje o kierunku powstałe w oparciu o dotychczasowe doświadczenia ze studentami pierwszego rocznika „Ubezpieczeń” na Facebooku: https://bit.ly/3iwB4gH.

(AM, źródło: SPBUiR)