Nowe funkcjonalności w telematycznej aplikacji Volkswagen Financial Services

0
580

Volkswagen Financial Services wprowadził nową wersję swojej aplikacji mobilnej  poprawiającej bezpieczeństwo na drogach – InMobi 2.0. Jej główną funkcjonalnością pozostaje ocena stylu jazdy kierowcy, na podstawie czego przyznawane są zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne.

Pierwsza wersja została wprowadzona pod koniec 2018 r. Obecnie z aplikacji InMobi korzysta ponad 17 tys. kierowców.

 – InMobi powstało po to, aby poprawiać bezpieczeństwo na drogach. Działanie jest proste: gdy włączymy aplikację, monitoruje ona nasz styl kierowania pojazdem i przyznaje punkty za przepisową i bezpieczną jazdę. Im wyższe dostaniemy oceny, tym lepiej. Najlepszych kierowców „nagradzamy” zniżką na ubezpieczenia komunikacyjne – mówi Magdalena Kaca, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Volkswagen Financial Services (VWFS). –– Krótko mówiąc: im bezpieczniej i płynniej jeździmy, tym mniej zapłacimy za kolejny pakiet ubezpieczeniowy swojego samochodu – dodaje.

Teraz VWFS wprowadził nową wersję aplikacji – InMobi 2.0. Zawiera ona aktualizowane na bieżąco dane o warunkach na drodze, wypadkach, kontrolach i fotoradarach. W aplikacji wprowadzono także tryb nocny. Dzięki zmianie kolorystyki korzystanie z niej po zmroku jest łatwiejsze i nie męczy wzroku.

W odświeżonej wersji aplikacji dodano też nowe zakładki, takie jak np. TRASA. Kierowcy mogą na bieżąco sprawdzić, jak oceniany jest ich styl jazdy. Jeżeli noty nie są zadowalające, można zobaczyć, gdzie można się poprawić.

– Dzięki załączonej mapie przejazdu oraz zestawieniu najważniejszych parametrów wpływających na bezpieczną jazdę, dowiemy się, jaka część trasy została przejechana płynnie, a w jakiej przytrafiły się gwałtowne manewry. Jest to o tyle przydatne, że mając stały podgląd do oceny stylu jazdy, możemy korygować go, a tym samym wpływać na wysokość rabatu. Im lepsza ocena, tym wyższa zniżka na pakiet ubezpieczeń OC/AC/NNW i assistance. W praktyce oznacza to więc, że musimy jeździć jeszcze bezpieczniej – dodaje Magdalena Kaca.

Dodatkowo w aplikacji znalazła się mapa sieci dealerskiej Grupy Volkswagen. Narzędzie jest bezpłatne. Można je pobrać w sklepach Google Play oraz App Store. VWFS odświeżył też stronę poświęconą aplikacji – inmobi.pl. Na portalu znajdują się wszelkie informacje na temat mechanizmu premiowania za bezpieczną jazdę oraz możliwość pobrania InMobi 2.0.

(AM, źródło: VWFS)