UE pyta o potencjalnych nabywców wybranych aktywów Aon i Willis

0
643

Unijne organy antymonopolowe zwróciły się do konkurentów i klientów Aon z pytaniem, kto byłby najlepszym nabywcą aktywów, które broker zaoferował do sprzedaży, w odpowiedzi na obawy konkurencji związane ze złożoną przez niego ofertą zakupu Willis Towers Watson za 30 mld USD – informuje Reuters, powołując się na anonimowe źródła informacji zaznajomione ze sprawą.

Agencja przypomina, że według jej informatorów na początku kwietnia Aon zaoferował w sprzedaż aktywów pięciu krajach Unii Europejskiej reasekuracyjnego ramienia WTW (Willis Re) i niemieckiego biznesu zajmującego się świadczeniami emerytalnymi oraz firmy konsultingowej. Sprzedaż aktywów miała też obejmować działalność brokerską ubezpieczeniową Willisa we Francji, w tym we francuskiej jednostce Gras Savoye, a także w Niemczech, Hiszpanii i Holandii. Aon jest również przygotowany do sprzedaży m.in. całego portfela biznesowego Willis zajmującego się mieniem i wypadkami, obsługującego duże międzynarodowe koncerny w czterech krajach, a także linii finansowych i zawodowych.

Unijny organ antymonopolowy zwrócił się następnie o informacje zwrotne do konkurentów brokera oraz klientów. Według jednego z informatorów agencji, w przesłanym kwestionariuszu zapytano, które z dziewięciu rywalizujących z Aon podmiotów – francuskie firmy Besse, Siaci i Verspieren, niemiecki Funk, amerykańskie Gallagher i Lockton oraz rywale z Howden, McGill i BGC/Corant Wielkiej Brytanii – byłyby odpowiednim nabywcą aktywów WTW.

Gallagher przekazał Reutersowi, że nie komentuje spekulacji rynkowych. Inne firmy nie odpowiedziały na prośbę o komentarz.

(AM, źródło: Reuters)