UniKatowy standard szkoleniowy dla agentów Unilink

0
616

„Spotkanie Ekspertów” – pod takim hasłem odbywało się październikowe szkolenie Unilink dla współpracujących z nim agentów ubezpieczeniowych. W trakcie wydarzenia mieli oni możliwość zdobycia wiedzy na temat ubezpieczeń domów i mieszkań z portfela Generali, PZU i Warty oraz porównania przedstawionych im ofert. Inicjatywa spotkała się z uznaniem pośredników, dlatego też multiagencja, wraz z partnerami projektu, postanowiła zorganizować kolejne spotkania w tej formule w całej Polsce.

Na początku października w Hotelu Crowne Plaza w Warszawie odbyło się „Spotkanie ekspertów: ubezpieczenia domów i mieszkań”.  Było to pierwsze tego typu szkolenie w nowej formule dla agentów współpracujących z Unilink. Multiagencja zaprosiła do udziału w przedsięwzięciu przedstawicieli zakładów ubezpieczeń otwartych na rozmowy o swoich produktach w obecności konkurencji: Generali, PZU oraz Wartę.

– Tworząc zarys spotkania, zależało nam przede wszystkim na tym, aby zainteresować nową formułą naszych agentów. Większość szkoleń niestety jest dość standardowa i opiera się na przedstawieniu produktu, ścieżki sprzedaży i potencjalnych obiekcji klientów. Nasi agenci natomiast w swojej ofercie posiadają kilka podobnych produktów, w których trudno jest wychwycić różnice oraz określić klienta docelowego. Poprzez „Spotkanie Ekspertów” chcieliśmy im to ułatwić, oszczędzając przy tym ich cenny czas – wyjaśnia Karolina Drzewiecka, dyrektorka Departamentu Współpracy z Partnerami Strategicznymi i Szkoleń Unilink.

Agenci „kupili” inicjatywę

Agenci Unilink zaakceptowali nową formułę szkoleniową. Wielu z nich podzieliło się swoimi wrażeniami na temat wydarzenia na internetowym forum dla doradców współpracujących z Unilink.

Perspektywa partnerów

Wprowadzenie nowej formuły szkoleniowej dla agentów Unilink było możliwe także dzięki zaangażowaniu ze strony partnerów projektu.

– Bardzo ciekawa, innowacyjna formuła szkolenia, która dała uczestnikom spotkania możliwość nie tylko zapoznania się ze szczegółami oferty firm, które mają najlepsze produkty mieszkaniowe na rynku, ale również swobodnej rozmowy i wymiany doświadczeń. Nie pamiętam tak dobrego i owocnego szkolenia, tak dobrej atmosfery i tak ciekawie przekazanej wiedzy. Brawo dla organizatorów, brawo dla agentów za aktywny udział w spotkaniu – komentuje Marek Wojciechowski, zastępca dyrektora ds. Ubezpieczeń Majątkowych i Komunikacyjnych Generali.

– Unikatowe – tym słowem, można podsumować spotkanie i całą organizację wydarzenia. Cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią! Było inspirująco, ciekawie i pomysłowo. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za spotkanie w przyjaznej atmosferze, w trakcie którego mogliśmy wymienić się wspólnymi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że historie, które opowiedzieliśmy, pozwoliły lepiej poznać perełki „PZU Dom”. A tych, którzy jeszcze nie znają naszych „bohaterów”: Nowaków, Pani Teresy i kilku studentów, zapraszamy na kolejne spotkania – powiedziała Paulina Częścik, trenerka PZU.

– Spotkanie trzech towarzystw ubezpieczeniowych prezentujących swoją ofertę w jednym miejscu i w jednym czasie to w mojej ocenie niesamowicie ciekawa i nowatorska formuła szkoleniowa, a dla mnie osobiście nowe, rozwijające mnie doświadczenie zawodowe. Aktywna i żądna wiedzy grupa uczestników szkolenia, jak również bardzo miła atmosfera spotkania, którą zapewnili organizatorzy, sprzyjały wzajemnej wymianie doświadczeń i wiedzy na temat oferty ubezpieczeń mieszkaniowych – podkreśla Beata Bociąga, starsza ekspertka w Departamencie Masowych Ubezpieczeń Majątkowych Warty.

Będą kolejne spotkania

W związku z sukcesem wydarzenia Unilink wraz z partnerami planuje kolejne spotkania w nowej formule w innych regionach Polski. Następne szkolenie odbędzie się 1 grudnia na południu kraju.

– Jestem bardzo wdzięczna i dumna, że nasi partnerzy: Generali, PZU oraz Warta zdecydowali się na ten odważny krok i przyjęli nasze zaproszenie na to innowacyjne spotkanie, które w oczach naszych agentów spotkało się z ogromnym entuzjazmem. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację cyklu szkoleń i rozpoczęcie roadshow na terenie całej Polski – podsumowuje Karolina Drzewiecka.

Wideorelacja z wydarzenia

AM, news@gu.com.pl

(źródło: Unilink )