UNIQA: Monika Henzinger zastąpiła Christiana Kuhna w radzie nadzorczej

0
464

Christian Kuhn złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej UNIQA Insurance Group ze względu na osiągnięcie maksymalnego wieku przewidzianego w statucie ubezpieczyciela. Jego następczynią będzie prof. Monika Henzinger, światowej sławy informatyczka i ekspertka w dziedzinie algorytmów.

Monika Henzinger była m.in. profesorką na Uniwersytecie Wiedeńskim, a obecnie prowadzi badania w Austriackim Instytucie Nauki i Technologii (ISTA). Jest autorką ponad 200 prac naukowych i posiadaczką ponad 80 patentów. Jej liczne nagrody naukowe obejmują dwa ERC Advanced Grants – granty przyznawane przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych doświadczonym naukowcom, o uznanym dorobku naukowym (do 2,5 mln euro na projekt trwający do 5 lat) oraz nagrodę FWF Wittgensteina – program finansowania skierowany do wybitnych badaczy, mających już na swoim koncie wyjątkowe prace i zajmujących poczesne miejsce w międzynarodowej społeczności naukowej. To najbardziej prestiżowa nagroda finansowa w Austrii.

– Żegnamy Christiana Kuhna, który odchodzi po wielu latach zaangażowanej i szczególnie wartościowej pracy w radzie nadzorczej. Jego wysoki poziom wiedzy i myślenia strategicznego przyczyniły się do wsparcia rozwoju firmy i utrzymania jej na drodze do sukcesu. Chcielibyśmy podziękować Christianowi Kuhnowi za jego niezwykłe osiągnięcia i cieszymy się, że nadal będzie ściśle związany ze spółką jako przewodniczący rady nadzorczej UNIQA Versicherungsverein Privatstiftung  – powiedział Burkhard Gantenbein, przewodniczący rady nadzorczej UNIQA Insurance Group.- Cieszymy się niezmiernie, że możemy powitać Monikę Henzinger jako nową członkinię naszej rady nadzorczej. Dzięki swojej wyjątkowej wiedzy specjalistycznej jako informatyczka o międzynarodowej renomie i specjalistka w dziedzinie algorytmów, zapewni cenny impuls do realizacji strategicznego kierunku naszej firmy, skupionego wokół cyfryzacji, analizy danych i sztucznej inteligencji – dodał.

(AM, źródło: UNIQA Group)