UNIQA rusza z cyklem szkoleń dla brokerów

0
1340

Akcelerator Wiedzy Brokera – taką nazwą nosi certyfikowany e-learningowy program szkoleń dla brokerów realizowany przez UNIQA. W jego ramach zakład chce podzielić się wiedzą ekspercką w segmencie ubezpieczeń korporacyjnych, doradzić, jak prowadzić biznes w czasie pandemii oraz wesprzeć rozwój osobisty. Na platformie e-learningowej ubezpieczyciela są już dostępne pierwsze szkolenia. Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się też pierwsze webinarium z bloku UNIQA Ekspert.

Program szkoleniowy będzie składać się z trzech bloków tematycznych. Znajdą się tu szkolenia wymagane ustawą o dystrybucji ubezpieczeń, z wiedzy eksperckiej w ubezpieczeniach korporacyjnych i rynku oraz szkolenia miękkie z rozwoju osobistego i sposobów zarządzania firmą w czasach pandemii.

– Zmienia się otaczającą nas rzeczywistość, a co za tym idzie także sposób naszego działania – mówi Izabela Król, dyrektor ds. rynku w pionie UNIQA dla Biznesu. – Startujemy z cyklem szkoleń, które będą odpowiedzią na potrzeby naszych partnerów biznesowych. A dzięki online-owej formule będą one bardziej przystępne dla uczestnikówEdukacja jest jedną z najbardziej sprawdzonych metod do budowania silnych i długoterminowych relacji z naszymi partnerami biznesowymi – dodaje.

W bloku szkoleń wymaganych przez ustawę o dystrybucji ubezpieczeń (IDD) brokerzy będą mogli odbyć szkolenia, które wliczają się do wymaganego rocznego limitu 15 godzin. Drugi blok to szkolenia rozwojowe, w ramach których UNIQA będzie rozmawiać m.in. o prowadzeniu biznesu w zmieniających się czasach. Brokerzy będą mogli też rozwinąć swoje umiejętności liderskie oraz osobiste, jak asertywność, wywieranie wpływu i negocjacje. Ubezpieczyciel oferuje też pomoc w rozwoju umiejętności menedżerskich, takich jak zarządzanie ludźmi, innowacyjne myślenie czy myślenie zespołowe.

– Trzecim blokiem są szkolenia eksperckie związane z ubezpieczeniami UNIQA dla Biznesu – mówi Izabela Król. – Przybliżą one brokerom naszą ofertę produktową oraz naszą strategię rozwoju. Szkolenia te prowadzone będą przez naszych ekspertów produktowych, ekspertów ds. oceny ryzyka, likwidacji szkód oraz inne osoby zaangażowane w biznes – menedżerów czy prawników – dodaje.

Szkolenia z bloku Akcelerator Wiedzy IDD oraz Akcelerator Wiedzy Mój Rozwój już są dostępne dla brokerów i koordynowane przez dyrektorów regionalnych UNIQA dla Biznesu oraz dyrektorów przedstawicielstw UNIQA. Pierwsze webinarium z bloku Akcelerator Wiedzy UNIQA Ekspert zostanie poprowadzone pod koniec maja.

Wszystkie szkolenia dostępne będą na e-learningowej platformie szkoleniowej UNIQA.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: UNIQA)