Unum Życie i ERGO Hestia najbardziej cenione przez brokerów

0
986

5 czerwca, podczas pierwszego dnia XXVI edycji Kongresu Brokerów wręczono nagrody Fair Play. Są one przyznawane zakładom ubezpieczeń przestrzegającym zasad partnerskiej współpracy z brokerami.

W ubezpieczeniach na życie kolejność była taka sama jak przed rokiem: pierwsze miejsce przypadło Unum Życie. Na kolejnych stopniach podium stanęły PZU Życie oraz TUnŻ Warta.

Z identyczną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku laureatów z sektora ubezpieczeń osobowych i majątkowych. Tak jak w 2023 roku na trzech najwyższych miejscach uplasowały się kolejno: ERGO Hestia, dla której było to już szesnaste zwycięstwo w konkursie, TUiR Warta oraz PZU SA.

Tradycyjnie nagroda została wręczona podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach Kongresu Brokerów. Na scenie, z rąk prezesa Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych Łukasza Zonia, statuetkę odebrał Adam Roman, wiceprezes zarządu ERGO Hestii.

Rynek ubezpieczeniowy jest często postrzegany jako niezmienny i zachowawczy, w rzeczywistości przeżywa w ostatnich latach dynamiczną ewolucję. Zmiany na rynku wynikają z rosnących potrzeb klientów, postępu technologicznego oraz zmieniających się warunków gospodarczych – powiedział Adam Roman. – Brokerzy stawiają na pewność i stawiają na partnerów, takich jak ERGO Hestia: sprawdzonych, wiarygodnych, godnych zaufania. To właśnie takie partnerstwa sprawdzają się w wymagających czasach. ERGO Hestia jest zdeterminowana, aby dalej rozwijać się, inwestować w innowacje oraz umacniać relacje z partnerami biznesowymi. Chcemy utrzymać miejsce w czołówce i dziękujemy za tegoroczne Fair Play, które jest wyrazem uznania dla uczciwych praktyk biznesowych, poszanowania zasad naszej branży dobrych i dbania o interesy klientów. A to wszystko dzięki niezmiennie zaangażowanemu i oddanemu zespołowi Hestian – dodał.

ERGO Hestia otrzymała pierwszą nagrodę Fair Play w roku 2006. Trzykrotną laureatką tej nagrody była również życiowa spółka. W 2019 r. sopocki ubezpieczyciel otrzymał także nagrodę Super Fair Play w kategorii ubezpieczeń majątkowych.

Tytuł Fair Play przyznawany jest od 2000 r. w dwóch kategoriach: towarzystwo majątkowe oraz towarzystwo życiowe. Wybór zwycięskich firm dokonywany jest w oparciu o ankiety wypełniane anonimowo przez brokerów. W badaniu wyrażają oni swoją opinię na temat współpracy z ubezpieczycielami w zakresie partnerstwa, jakości i dostosowania oferty do rynku, serwisu sprzedażowego oraz likwidacji szkód.

Tegoroczna edycja XXVI Kongres Brokerów przebiega pod hasłem „Sztuczna inteligencja a my”. Taki też tytuł nosi debata brokerska, która będzie finalnym akcentem wydarzenia.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl