Warta: Grupówki to główne zabezpieczenie finansowe na wypadek kłopotów ze zdrowiem

0
880

Niemal 80% uczestników badania Warty „Ubezpieczenia indywidualne” uważa, że ważne jest, aby mieć pieniądze na leczenie w razie poważnej choroby lub wypadku. Jednocześnie ponad 32% ankietowanych nie jest w żaden sposób zabezpieczonych finansowo na taką okoliczność. Z kolei 70% ubezpieczonych pracowników zadeklarowało, że ubezpieczenie przez pracodawcę jest dla nich głównym zabezpieczeniem w razie nieprzewidzianych zdarzeń związanych ze zdrowiem.

– Liczba pracowników objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym stale rośnie. Młodzi Polacy zaczynają zdawać sobie sprawę, że choroby będące niegdyś domeną starszych pokoleń obecnie dotykają również ich. Coraz częściej szukają świadczeń wspierających ochronę zdrowia w grupowych ubezpieczeniach na życie – mówi Karolina Kołaszewska z Biura Zarządzania Produktami TUnŻ Warta. – Dzisiaj Warta ubezpiecza już ponad 1 mln osób w ramach ubezpieczeń grupowych. Co więcej, obserwujemy duży, stały wzrost osób przystępujących do tego ubezpieczenia – dodaje.

Większość wniosków związana jest z poważną chorobą

Według danych Warty w latach 2022–2023 aż 60% wniosków świadczeniowych ubezpieczeń na życie dotyczyło zdarzeń będących skutkiem choroby. Co trzeci wniosek dotyczył osoby poniżej 45 lat.

– Warta dostosowuje swoje produkty do zmieniających się potrzeb. W tym roku do grupowego ubezpieczenia na życie dodajemy 3 nowe pakiety dodatkowe. Ich zakres wspomaga osoby, które chcą zapewnić sobie wsparcie w razie choroby nowotworowej (Pakiet Onkologiczny), chorób sercowo-naczyniowych (Pakiet Kardiologiczny) czy cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, choroby tarczycy, nadciśnienie tętnicze bądź depresja (Pakiet Chorób Cywilizacyjnych). Zdajemy sobie sprawę, że pracownicy poszukują specjalistycznych konsultacji i badań medycznych, dlatego chcemy im to umożliwić i ułatwić dbanie o zdrowie oraz powrót do pracy w jak najkrótszym czasie – mówi Karolina Kołaszewska.

Grupowe ubezpieczenie opłacalne dla pracodawców

Decyzja o zapewnieniu pracownikom jak najlepszej ochrony ich codzienności to inwestycja pracodawcy. Zdrowi i zabezpieczeni pracownicy to wyższa produktywność, mniej dni chorobowych i absencji oraz lepsza atmosfera w pracy. Dzięki grupowemu ubezpieczeniu na życie pracodawcy mogą też dbać o stabilność i rozwój swojego biznesu.

– Wraz z nową ofertą wprowadziliśmy znaczące ułatwienia dla firm w obsłudze polisy. Warta zapewnia wsparcie na każdym etapie obsługi, a aplikacja eDeklaracja pozwala szybko i bez błędów przystąpić do ubezpieczenia online – mówi Karolina Kołaszewska.

(AM, źródło: Warta)