Warta wdrożyła zdalną aplikację w ubezpieczeniach grupowych

0
490

eDeklaracja – taką nazwę nosi nowa aplikacja wdrożona w grupowych ubezpieczeniach na życie Warty. Rozwiązanie pozwala na przystąpienie pracownika do ubezpieczenia grupowego na życie bez wypełniania i przesyłania deklaracji w klasycznej wersji papierowej.

eDeklaracja umożliwia pracownikom przystąpienie do wybranego przez pracodawcę programu w ciągu kilka minut, np. z domu. Zainteresowany ubezpieczeniem może wypełnić elektroniczną deklarację przystąpienia w dowolnym momencie (aplikacja jest dostępna przez całą dobę). Dodatkowo osoby ubezpieczone lub uprawnione mają możliwość szybkiego zgłoszenia wniosku o wypłatę świadczenia poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie ubezpieczyciela

eDeklarację połączono z Aplikacją dla Zakładów Pracy (AZP), dzięki czemu pracodawca ma stały dostęp do informacji o nowych osobach przystępujących do umowy ubezpieczenia. Nowe rozwiązanie Warty zapewnia pełne bezpieczeństwo przekazywanych danych.

eDeklaracja to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, którzy oczekują intuicyjnych rozwiązań ułatwiających dokonywanie formalności związanych z procesem zawarcia i obsługi umowy grupowej. Jest to bardzo ważne szczególnie w obecnej sytuacji, w której bezpośredni kontakt z pracownikami może być bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy. Chciałbym równocześnie przypomnieć, jak istotny jest obecnie zakres w ramach ubezpieczeń grupowych na życie oferowanych przez Wartę. Ponosimy m.in. odpowiedzialność za zdarzenia będące następstwem COVID-19, w tym np. pobyt w szpitalu, pobyt na OIOM czy śmierć osoby ubezpieczonej – mówi Sylwester Janiak, dyrektor zarządzający, Departamentem Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych Warty.

(AM, źródło: Warta)