Wefox: Ciężka praca pozyskiwania finansowania

0
199

Niemiecki ubezpieczyciel cyfrowy Wefox jest w trakcie zaawansowanych negocjacji dotyczących pozyskiwania finansowania dla podniesienia wartości z 5 mld dol. do 6 mld dol. Ten insurtechowy startup ma obecnie na celu zdobycie kilkuset milionów dolarów.

Wefox niemal podwaja swoją wartość z ubiegłego roku, kiedy to pozyskał 650 mln dol. w rundzie C finansowania, a wartość firmy sięgnęła 3 mld dol. Do inwestorów firmy zaliczają się fundusz Mubadala Investment z Abu Zabi, Salesforce Ventures, Sound Ventures Ashtona Kutchera i Horizons Ventures miliardera z Hongkongu Li Ka-shinga.

Najnowsze pozyskiwanie finansowania odbywa się w sytuacji trudnej dla branży technologicznej. Startupy na całym świecie starają się przyciągać kapitał, natomiast inwestorzy unikają ryzykownych ofert. Sequoia Capital ostrzega kierownictwa firm z portfela, że dobre czasy się skończyły, a Lux Capital powiedział finansującym, że redukcje zatrudnienia będą konieczne, kiedy „świat się rozpada”. Nie ma pewności, że negocjacje doprowadzą do porozumienia i warunki pozyskiwania funduszy przez Wefox zostaną zmienione.

Założona w 2014 r. firma oferuje produkty ubezpieczeniowe m.in. w Niemczech, Włoszech i Szwajcarii. Wefox znalazł sobie niszę w przestrzeni ubezpieczeniowej, opierając się na dystrybucji przez sieć agentów, a nie na sprzedaży bezpośredniej, jak inne startupy.

(AC, źródło: Reuters)