Wefox: Insurtech w modelu doradczym

0
145

Niemiecki insurtechowy start-up Wefox spodziewa się w 2021 r. osiągnąć przychód 300 mln euro i rentowność na poziomie operacyjnym – zapowiedział założyciel i dyrektor generalny Julian Teicke. Dążąc do tego celu, istniejąca od sześciu lat firma właśnie wystartowała w Szwajcarii. Zapewniła sobie też pozwolenie na działalność w Polsce i zamierza wkrótce się tam zadomowić, planuje też wprowadzić nowe produkty na rynek włoski.

Wefox należy do tych start-upów ubezpieczeniowo-technologicznych, które chcą zrewolucjonizować zacofaną branżę. W odróżnieniu od ich cyfrowych konkurentów, którzy sprzedają bezpośrednio klientom, ich platforma obsługuje brokerów, którzy doradzają klientom. Wefox sprzedał 500 tys. aktywnych polis 350 tys. klientom na swojej platformie ONE, na której jest obecnych również 3500 niezależnych brokerów.

Firma pozyskała od inwestorów 235 mln dol. w 2019 r. Teicke zwraca uwagę, że dążenie do zysku odróżnia Wefox od jego amerykańskiego rywala Lemonade, którego akcje zyskały na wartości trzykrotnie od debiutu giełdowego w lipcu, pomimo ogromnych strat.

(AC, źródło: Reuters)