Większość polis z UFK zostanie zmodyfikowana

0
142

Z wypowiedzi dla PAP dyrektor zarządzającej ds. assurbanking i produktów inwestycyjnych w Grupie PZU Weroniki Dejneki wynika, że znacząca większość z oferowanych polis z funduszem kapitałowym zostanie poddana modyfikacji; każdy z funduszy oraz całe ubezpieczenie musi spełnić wymóg dot. limitu opłat.

Od 1 stycznia 2022 r. nie będzie można sprzedawać polis z funduszami kapitałowymi, których szacunkowe stopy zwrotu są niższe niż 50 proc. prognozowanej stopy wolnej od ryzyka. Zdaniem dyrektor zarządzającej ds. assurbanking i produktów inwestycyjnych w Grupie PZU Weroniki Dejneki, oznacza to, że obecnie dostępne na rynku polisy z funduszami kapitałowymi muszą zostać zmodyfikowane albo wycofane – podał wnp.pl za PAP.

„Interwencja produktowa KNF dotyczy produktów ubezpieczeniowych na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, które będą oferowane od 1 stycznia 2022 r. Od tej daty wszystkie produkty muszą spełniać nowe standardy, obecna oferta zostanie więc wycofana albo zmodyfikowana. Większości produktów oferowanych dzisiaj zmiana ta dotyczy i spodziewam się, że znacząca większość z nich zostanie poddana modyfikacji. Skala tej modyfikacji jest bardzo zróżnicowana, zależy od towarzystwa ubezpieczeń na życie, produktu, kanału dystrybucji i wielu innych czynników” – przekazała PAP Weronika Dejneka. Jako produkt rozumie tutaj ubezpieczenie, które oferuje gamę funduszy o różnym stopniu ryzyka.

Więcej:

https://www.wnp.pl/finanse/dejneka-z-pzu-znac…

(AM, źródło: wnp.pl, PAP)