Wielka Brytania: Najstarsza porównywarka ubezpieczeń zmienia właściciela

0
131

Grupa Admiral, brytyjski ubezpieczyciel komunikacyjny, poinformowała o wystawieniu na sprzedaż Confused – najstarszej porównywarki ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii. Transakcja, w ramach której zbywanych jest jeszcze kilka innych platform, ma mieć wartość 508 mln funtów – podał cashless.pl.

Nabywcą aktywów sprzedawanych przez Admiral ma być RVU, porównywarkowe ramię grupy Zoopla Property Group. Oprócz Confused przejmie on jeszcze pozostałe platformy z grupy Penguin Portals, czyli hiszpańskie Rastreator.com i francuskie LeLynx.fr oraz spółkę technologiczną Admiral Technologies. Transakcja obejmuje również nabycie spółki Preminen Price Comparison, współposiadanej przez Admiral i hiszpańskie Mapfre.

Portal przypomina, że za pośrednictwem porównywarek sprzedawanych jest ok. 40% ubezpieczeń majątkowych dla klientów indywidualnych w Wielkiej Brytanii.

Więcej:
cashless.pl z 30 grudnia, Ida Krzemińska-Albrycht „Kolejna porównywarka z wielkiej czwórki idzie na sprzedaż. Zmiany na rynku pośrednictwa w Wielkiej Brytanii”:
https://www.cashless.pl/9159-admiral-sprzedaje-confused

(AM, źródło: cashless.pl)