Wiener TU digitalizuje ubezpieczenia korporacyjne

0
345

Pośrednicy Wiener TU otrzymali możliwość sprzedaży ubezpieczeń z wykorzystaniem Portalu Ubezpieczeń Korporacyjnych. Pierwszym wdrożonym produktem jest ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Zawodowej Przewoźnika Drogowego (OCZPD), które dotychczas dostępne było wyłącznie w kalkulatorze offline.

Dostępność produktu na portalu umożliwia wnioskowanie o obniżkę składki online. W praktyce oznacza to, że pośrednik i klient w czasie rzeczywistym  mogą otrzymać akceptację składki ze strony Wiener.

– To niezwykle ważne rozwiązanie, które odpowiada na aktualne potrzeby agentów. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna, szczególnie w obecnych, pełnych wyzwań czasach, jest szybka obsługa klientów biznesowych. Dlatego już w zeszłym roku rozpoczęliśmy prace nad nowym rozwiązaniem, które sprosta oczekiwaniom pośredników. Dziś śmiało mogę powiedzieć, że nasze rozwiązanie zostało dobrze przyjęte przez rynek. Nasi underwriterzy i koordynatorzy ubezpieczeń korporacyjnych codziennie odpowiadają na zapytania i dostosowują ofertę do potrzeb klientów – wyjaśnia Adam Dwulecki, członek zarządu Wiener TU.

Obecnie 90% decyzji dotyczących przesyłanych zapytań zapada w czasie krótszym niż 15 min. Z portalu czynnie korzysta już prawie 3,5 tys. pośredników.

Wiener zapowiada, że już niebawem do dyspozycji agentów obsługujących ubezpieczenia flotowe zostanie przekazany kolejny moduł do obsługi umów generalnych. Dzięki niemu pośrednicy będą mogli w sposób zautomatyzowany przekazywać dane do zakładu, a system będzie weryfikował ich poprawność i kompletność. Trwają też prace nad kolejnymi nowymi rozwiązaniami.

(AM, źródło: Wiener)