Willem Aal stanie na czele ARC Europe

0
299

ARC Europe, wyspecjalizowany dostawca usług z zakresu mobility assistance na europejskim rynku motoryzacyjnym, poinformował, że pełniąca tymczasowo rolę dyrektora zarządzającego Ilaria Caputo z dniem 31 maja odchodzi z firmy. Nowym CEO został Willem Aal, który zacznie pełnić tę funkcję z dniem 1 czerwca.

Ilaria Caputo przez siedem lat pełniła funkcję Group Chief Finance and Insurance Officer, a w ostatnim roku przejęła rolę tymczasowego Group Chief Executive Officer w okresie przejściowym. Ilaria Caputo odegrała kluczową rolę w przekształceniu ARC Europe w grupę europejską, kierując procesem fuzji i przejęć we Francji, Polsce i Grecji. Pod jej kierownictwem kilku nowych producentów OEM podjęło współpracę z ARC Europe w zakresie mobilności w Europie, a grupa została przygotowana do podjęcia kolejnych wyzwań. Zarząd przyjął do wiadomości decyzję Ilarii Caputo o podążaniu za nowymi wyzwaniami, życząc jej wszystkiego najlepszego w realizacji przyszłych planów i przedsięwzięć.

Z dniem 1 czerwca do ARC Europe dołączy Willem Aal, dotychczasowy Business Director niderlandzkiego Automobilklubu ANWB. Podczas swojej 16-letniej pracy w ANWB Willem Aal odegrał kluczową rolę w rozwoju cyfrowych usług związanych z mobilnością i ugruntował pozycję automobilklubu jako lidera w dziedzinie elektrycznych rozwiązań assistance.

Wykorzystując w nowej roli swoją rozległą wiedzę i doświadczenie, Willem Aal będzie kierował paneuropejską działalnością ARC Europe w zakresie mobilności w segmencie B2B i przewodził działaniom realizującym jej strategię.

– Członkowie rady dyrektorów są przekonani, że Willem Aal dobrze wykorzysta swoje bogate doświadczenie i kompetencje, aby zarządzać naszą spółką działającą na paneuropejskim rynku mobilności B2B i dalej rozwijać nasz biznes zgodnie z wytyczonym planem strategicznym – powiedział Claudius Leibfritz, Chairman of the ARC Europe Board of Directors.

Willem Aal już wcześniej był związany z ARC Europe – od 2017 roku zarządzał jednostką Business Governance. W ramach tej funkcji wspierał zespół wykonawczy w rozwijaniu partnerstwa biznesowego i określaniu strategicznego kierunku rozwoju grupy w kolejnych latach.

(AM, źródło: ARC Europe)