Władze Holandii interweniują w sprawie sprzedaży węgierskiego Aegona

0
505

Rząd holenderski za pośrednictwem kanałów dyplomatycznych przekazał węgierskim władzom swoje uwagi związane z decyzją Budapesztu o zablokowaniu przejęcia tamtejszego biznesu Aegon przez Vienna Insurance Group – twierdzą anonimowe źródła Bloomberga.

Władze holenderskie i węgierskie oraz Aegon odmówiły komentarza. VIG przekazała, że nadal prowadzi rozmowy z węgierskim ministerstwem finansów, ale odmówiła podania szczegółów.

Agencja przypomina, że kupno Aegon przez VIG zostało zablokowane na początku kwietnia przez tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Bloomberg zwraca uwagę, że ta decyzja wpisuje się w węgierską strategię kreowania korporacyjnych czempionów narodowych, w tym w branży finansowej. Według dwóch anonimowych informatorów z węgierskiej branży finansowej, gdyby powyższa transakcja zakończyła się fiaskiem, to istnieje grupa potencjalnych kontrahentów, m.in. węgierski ubezpieczyciel Cig Panonia Nyrt, które są postrzegane jako gotowe do zastąpienia VIG w roli inwestora dla Aegon.

Więcej na temat weta MSW i samej transakcji:

(AM, źródło: Bloomberg)