Wydarzenia Miesiąca – Kwiecień 2021

0
208

Nowe regulacje prawne dotyczące ubezpieczeń oraz kolejne akcenty potwierdzające głęboką zmianę cyfrową w branży asekuracyjnej – wydarzenia z tych obszarów zdominowały ubiegły miesiąc na polskim rynku ubezpieczeń. Fakt ten znalazł swoje odzwierciedlenie w najnowszej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Prezydencki projekt nowelizacji kodeksu cywilnego, przewidujący przyznanie prawa do zadośćuczynienia najbliższym osoby poszkodowanej w wypadku, w wyniku którego doznała ona ciężkiego i trwałego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia – za opracowanie przepisów, które rozwiążą problemy interpretacyjne sądów dotyczące zadośćuczynień dla bliskich żyjących ofiar wypadków.

TEMAT MIESIĄCA

Prace nad projektem nowych przepisów wiążących stawki w komunikacyjnych polisach OC z punktami karnymi za niektóre wykroczenia – za pozytywną reakcję na postulaty podnoszone od lat przez branżę ubezpieczeniową, ułatwienie taryfikacji w ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA

Warta – za rozpoczęcie wdrożenia pełnej automatyzacji procesów obsługi klienta oraz integrację systemu sprzedażowego z bazą CEPiK.

ROZWIĄZANIE MIESIĄCA

Aplikacja mobilna dla agentów Domu Ubezpieczeniowego Spectrum pod nazwą SADUS mobile – dla narzędzia, w ramach którego za pomocą jednego kliknięcia agent zyskuje dostęp do panelu umożliwiającego kompleksową obsługę klienta i optymalną organizację własnych działań.

CZŁOWIEK MIESIĄCA

Rafał Mosionek, prezes Beesafe – za sukces odniesiony przez pierwszego w pełni cyfrowego ubezpieczyciela na polskim rynku, potwierdzony przekroczeniem przez niego planów sprzedażowych w pierwszym kwartale tego roku.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here