Wydarzenia Miesiąca – Maj 2020

0
739

Majowa odsłona cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej” została zdominowana przez akcenty związane z sektorem pośrednictwa ubezpieczeniowego w Polsce.

WYDARZENIE MIESIĄCA – Wdrożenie technologii live cooking przez Bezpieczny.pl za wykorzystanie narzędzia, które może zrewolucjonizować proces sprzedaży w kanale agencyjnym, likwidację jednej z największych bolączek klientów, jaką jest wypełnianie formularzy w polisie oraz minimalizację ryzyka wystąpienia błędu w dokumentacji przy jednoczesnym zachowaniu transparentności procesu zawierania umowy ubezpieczenia.

TEMAT MIESIĄCA – Wsparcie dla sektora pośrednictwa ubezpieczeniowego – za szereg inicjatyw oraz rozwiązań zrealizowanych w maju w celu ułatwienia działalności agentom, multiagentom oraz brokerom w czasach pandemii: od regulacji prawnych dotyczących agentów wprowadzonych rozporządzeniami Ministra Finansów, poprzez uruchomienie szkoleń e-learningowych dla brokerów przez UNIQĘ i Wartę, na technologicznym wsparciu Ergo Hestii i Bezpieczny.pl kończąc.

FIRMA MIESIĄCA – Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych – za poszerzenie oferty o produkty, które pozwalają eksporterom na ubezpieczenie należności handlowych pomimo wzrostu ryzyka i ograniczenia ochrony przez innych ubezpieczycieli oraz podjęcie próby wykorzystania okazji, jaką stworzyła pandemia do przyspieszenia rozwoju biznesu.

ROZWIĄZANIE MIESIĄCA – Klauzula Fair Play wprowadzona przez Wiener TU za wdrożenie rozwiązania mającego na celu zapewnienie agentom gwarancji bezpieczeństwa portfela klientów oraz partnerskie podejście do pośredników.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Igor Rusinowski, prezes zarządu Unilink – za wkład w uzyskanie przez firmę obchodzącą w maju dziesiątą rocznicę rozpoczęcia działalności pozycji gracza numer jeden w polskim sektorze multiagencyjnym.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl