AXA Partners i Clinic Hunter z ofertą dla turystów medycznych

0
166

AXA Partners i Clinic Hunter, platforma łącząca pacjentów z klinikami zagranicznymi, stworzyły ubezpieczenie skierowane wyłącznie do turystów medycznych. Produkt został opracowany w ramach programu akceleracyjnego AccelUp realizowanego przez Accelpoint.

Nowe ubezpieczenie jest pierwszym tego typu produktem na rynku turystyki medycznej. Oprócz standardowego zakresu, jaki mają polisy turystyczne (m.in. w przypadku utraty bagażu podróżnego, następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej czy sprzętu sportowego) będzie ono chroniło przed:

  • utratą depozytu w przypadku gdy pacjent rezygnuje z przyjazdu z przyczyn osobistych (np. śmierć bliskiej osoby, pobyt w szpitalu, sprawa w sądzie);
  • poniesieniem kosztów związanych z nieprzewidzianym przedłużeniem pobytu (np. wynikającym z niezadowalającego stanu zdrowia pacjenta);
  • poniesieniem kosztów podróży powrotnej w przypadku gdy konieczna jest korekta zabiegu lub leczenia w przyszłości.

– W czasach przyspieszającej digitalizacji konieczna jest zmiana postaw, która podyktowana jest również zmianami potrzeb klientów. Aby sprostać ich oczekiwaniom, musimy adaptować nowe technologie. Cieszymy się, że dzięki współpracy z ClinicHunter w ramach projektu AccelUp możemy dzielić się naszymi doświadczeniami oraz aktywnie kształtować trendy w tym obszarze – podkreślił Łukasz Hajkowski, dyrektor sprzedaży w Polsce, członek zarządu AXA Partners.

– Jest to pierwszy tego typu produkt na rynku turystyki medycznej i jest on odpowiedzią na potrzeby pacjentów leczących się za granicą. Prace z AXA Partners rozpoczęliśmy jeszcze przed wybuchem pandemii Covid-19, a czas, który po tym nastąpił, jeszcze bardziej nas utwierdził, że pacjenci potrzebują produktu, który zwiększy ich poczucie bezpieczeństwa – powiedział Marek Hołówko, CEO i Cofounder Clinic Hunter.

– Strategią AXA Partners jest dążenie do stałego rozwoju. Idąc z duchem czasu, staramy się znaleźć nisze rynkowe – między innymi to skłoniło nas do udziału w programie akceleracyjnym realizowanym przez Accelpoint. Niszą, jaką chcemy wykorzystać we współpracy z ClinicHunter, jest ochrona podróżujących pacjentów, których stale przybywa wraz z rosnącą popularnością turystyki medycznej. Wypracowane przez nas ubezpieczenie zapewni kompleksową ochronę, a jego zakup będzie bardzo prosty – dodała Karolina Borecka, Sales Manager AXA Partners.

Ubezpieczenie będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców Europy, a zakres jego obowiązywania obejmuje leczenie na całym świecie. Dodatkowo Clinic Hunter nawiązuje współpracę bezpośrednio z klinikami, które będą mogły oferować ten produkt swoim pacjentom zagranicznym.

(AM, źródło: AXA Partners)