Bezpieczne studiowanie z NNW

0
139

Wiener TU przygotowało ofertę ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków skierowaną do studentów. Zakład podkreśla, że polisa może się okazać ważnym wsparciem dla osób aktywnych fizycznie.

– Mimo że sezon na rowery dobiega końca, to właśnie w październiku możemy zaobserwować natężenie ruchu rowerowego, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie znajduje się najwięcej uczelni wyższych. Studenci chętnie korzystają z miejskiej infrastruktury – jeżdżą na rowerach miejskich czy wypożyczają hulajnogi elektryczne. Należy jednak pamiętać, że uczestniczenie w ruchu drogowym zawsze wiąże się z ryzykiem uczestniczenia w wypadku. Na takie okoliczności warto się ubezpieczyć – komentuje Anna Bałuka z Wiener.

W ramach pakietu Oświata towarzystwo oferuje studentom możliwość ubezpieczenia, które obowiązuje nie tylko w czasie roku akademickiego, ale przez cały rok kalendarzowy, 24h/dobę. Ubezpieczeni mogą otrzymać zwrot kosztów leczenia, a także zasiłek z tytułu niezdolności do nauki, jeśli przez okres co najmniej 31 dni nie mogą wrócić na uczelnię. Oświata zapewnia także zwrot kosztów nabycia środków wspomagających leczenie, takich jak ortezy, kule, okulary czy aparaty słuchowe.

– Zależy nam, żeby młodzi ludzie mogli uprawiać sport i czuć się bezpiecznie. Wielu z nich studiuje poza miejscem zamieszkania, co generuje dodatkowe koszty. W razie wypadku i niezdolności do chodzenia na uczelnię mogą napotkać wiele dodatkowych problemów. Chcemy pomóc im zabezpieczyć się przed stresem, który się z tym wiąże i niejednokrotnie utrudnia rekonwalescencję – tłumaczy Anna Bałuka.

Oświata obejmuje – oprócz jazdy na rowerze – także inne sporty, m.in. jazdę na rolkach, łyżwach czy też nartach i snowboardzie na wyznaczonych trasach na całym świecie oraz grę w siatkówkę i inne sporty zespołowe.

(AM, źródło: Wiener)