Colonnade i Trybeco ubezpieczą rowery oraz hulajnogi elektryczne

0
937

Colonnade wraz z brokerem ubezpieczeniowym Mentor wprowadza ubezpieczenie sprzętu miejskiego dostępnego w ofercie Trybeco. To dopełnienie ochrony dla klientów korzystających z rowerów i hulajnóg elektrycznych w sytuacjach, które nie są objęte gwarancją producenta.

Ubezpieczenie obejmuje ochronę urządzenia, co oznacza, że klient nie musi się martwić o koszty naprawy w przypadku szkód, które nie są objęte gwarancją producenta.

– Jesteśmy przekonani, że integralne ubezpieczenie dla e-rowerów oraz e-hulajnóg wkrótce stanie się standardem równie oczekiwanym przez klientów co oferta zakupu na raty 0%. Brak takiej opcji może skutkować niezadowoleniem konsumentów i zwiększyć ryzyko, że zdecydują się oni na propozycje konkurencji. Naszym celem jest bycie liderem w tej innowacji i oferowanie produktów, które odpowiadają na współczesne potrzeby rynku. Dzięki współpracy z Mentor oraz Colonnade udało nam się jako jednym z pierwszych wprowadzić to rozwiązanie na rynek. Takie inicjatywy podkreślają naszą pionierską rolę i zaangażowanie w dostarczanie wartości dodanej naszym klientom – mówi Tomasz Przygucki, założyciel i prezes Trybeco.

– Od momentu wprowadzenia tego rozwiązania otrzymujemy wyłącznie pozytywne opinie od naszych partnerów handlowych i franczyzobiorców. Dostrzegają oni w ubezpieczeniach nie tylko narzędzie do wyróżnienia się na rynku, ale także mocną motywację dla klientów do wyboru naszych produktów. Te opinie potwierdzają, że jest to kierunek, który nie tylko odpowiada na oczekiwania rynku, ale również stymuluje jego dalszy rozwój – dodaje Łukasz Karbowy z Trybeco, odpowiedzialny za współpracę z partnerami.

Nowy produkt zapewnia ochronę przez 12 miesięcy od daty zakupu sprzętu miejskiego w sklepie Trybeco oraz we współpracujących z nim punktach sprzedaży.

W przypadku wystąpienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem Colonnade organizuje i pokrywa koszty naprawy urządzenia w autoryzowanym serwisie, a jeśli nie ma możliwości naprawy ubezpieczyciel wyda ubezpieczonemu nowe urządzenie, zgodnie z warunkami określonymi w umowie. Ubezpieczenie zapewnia ochronę na wypadek uszkodzenia, zniszczenia lub utraty roweru bądź hulajnogi elektrycznej w wyniku:

  • zdarzenia losowego, akcji ratowniczej w związku ze zdarzeniami losowymi,
  • aktu wandalizmu,
  • kradzieży z włamaniem,
  • rabunku,
  • kradzieży z pokonaniem zabezpieczeń,
  • casco – zderzenia z innymi pojazdami, osobami lub przedmiotami.

Wcześniej Colonnade i Mentor zaoferowały podobne rozwiązanie dystrybutorowi rowerów marki Gazelle w Polsce. Firma dodaje do każdego roweru ubezpieczenie chroniące jednoślad oraz jego właściciela.

(AM, źródło: Core PR)