CUK Ubezpieczenia: Rodzice mogą sami zakupić polisę NNW dla dziecka

0
380

Nie warto odkładać decyzji o zakupie ubezpieczenia NNW dla dziecka uczęszczającego do szkoły – przypomina CUK Ubezpieczenia. Multiagencja zwraca również uwagę, że oferta ubezpieczenia grupowego przedstawiona przez placówkę oświatową nie zawsze jest najkorzystniejsza, a na rynku dostępne są polisy zapewniające znacznie szerszą ochronę.

– Z reguły polisa wybierana jest przez dyrektora szkoły lub nauczyciela – mówi Patryk Orzechowski, agent ubezpieczeniowy, właściciel placówki CUK Ubezpieczenia w Izabelinie i ambasador akcji Lubię Ubezpieczać. – Często zdarza się, że z ofertą przychodzi jeden z rodziców, który akurat jest przedstawicielem konkretnego ubezpieczyciela. Mimo że nazwa firmy nie jest powszechnie znana, w natłoku obowiązków rodzice decydują się uiścić stosunkowo niedużą opłatę, nie zapoznając się warunkami polisy. Zdziwienie i rozczarowanie najczęściej pojawia się wtedy, gdy z powodu nieszczęśliwego wypadku rodzicom przyjdzie skorzystać z ubezpieczenia  – dodaje.

Zdarza się, że rodzice decydują się na ubezpieczenie zaproponowane przez szkołę, sądząc, że jest ono obowiązkowe. CUK Ubezpieczenia zwraca jednak uwagę, że umowa NNW dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolna i może być zawarta wyłącznie z woli rodziców. Przepisy nie upoważniają dyrektora szkoły lub innych organów placówki, do podejmowania umów na rzecz uczniów.

Doradca ubezpieczeniowy rozpatrzy przypadek indywidualnie i dopasuje ofertę do potrzeb klienta. Ubezpieczenie powinno zapewnić wypłatę świadczenia w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku skutkującego uszkodzeniem ciała lub śmiercią. Na rynku dostępne są polisy zapewniające znacznie szerszą ochronę niż te sprzedawane w szkołach.

– Obecnie najlepsza oferta NNW szkolnego na rynku to ta przygotowana przez InterRisk. U agentów i doradców CUK Ubezpieczenia można zakupić ją z 50% zniżką – mówi Patryk Orzechowski. – Polisa obejmuje dzieci, młodzież oraz studentów do 25. roku życia przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i przede wszystkim na całym świecie. W skład podstawowego pakietu wchodzi wypłata ubezpieczenia, już od pierwszego dnia pobytu w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku – w wysokości 150 zł. Jeśli dziecko trafi do szpitala z powodu zakażenia Covid-19, za każdy dzień pobytu (licząc od trzeciego dnia) ubezpieczyciel wypłaci 75 zł za dobę. Ofertę wyróżnia pakiet kleszcz, dzięki któremu ubezpieczyciel wypłaca 1 tys. zł za zdiagnozowanie u dziecka boreliozy. Ubezpieczenie obejmuje również wyczynowe uprawianie sportu. Nie bez znaczenia jest również najniższa na rynku cena – 21 zł rocznie – dodaje.

CUK Ubezpieczenia zastrzega, że nie oznacza to jednak, iż każda oferowana za pośrednictwem szkoły oferta ubezpieczeniowa będzie niekorzystna. Należy jednak podejść do wyboru z większą uwagą i starannością, dzięki czemu w przypadku niespodziewanego wypadku można liczyć na duże ułatwienie finansowe.

(AM, źródło: CUK)