Pół miliona złotych od Grupy PZU dla bezdomnych zwierząt

0
116

Fundacja PZU, Pekao SA i Alior Bank przekazały niemal 500 tys. zł na pomoc zwierzętom z 60 schronisk w całej Polsce. Grupa PZU od lat wspiera przytuliska – zarówno finansowo, jak i poprzez wolontariat pracowniczy.

– Naszą misją jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, w tym także bezdomnym zwierzętom. Ich los zależy od serca i ofiarności ludzi, bez których nie mają szansy na przeżycie. Nie muszę chyba dodawać, że potrzeby schronisk dla zwierząt są ogromne – mówi Jolanta Zabarnik-Nowakowska, prezes Fundacji PZU. – Wielu pracowników Grupy PZU poświęca swój wolny czas i z ogromnym entuzjazmem pracuje na rzecz bezdomnych psów czy kotów. Jestem naprawdę dumna z naszych wspaniałych wolontariuszy – dodaje.

– Chcemy choć trochę poprawić los psich czy kocich sierot. Niełatwą sytuację finansową schronisk pogorszyła jeszcze dodatkowo pandemia. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji jej skutki dla zwierząt będą mniej dotkliwe – deklaruje Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie.

Z przekazanych pieniędzy zostaną sfinansowane najpilniejsze potrzeby schronisk – między innymi zabiegi weterynaryjne, leki, szczepionki, karmy oraz środki czystości. Pomoc Grupy PZU to nie tylko wsparcie finansowe. To także praca wolontariuszy.

– Wolontariat to jeden z filarów społecznej odpowiedzialności Alior Banku. Każdego roku nasi pracownicy poświęcają swój czas, by pomagać potrzebującym w lokalnych społecznościach, w tym także regularnie wspierają schroniska dla zwierząt. Angażujemy się w Aliorze w wiele inicjatyw, włączyliśmy się zatem także we współpracę z Fundacją PZU na rzecz poprawy losu zwierząt – mówi Iwona Duda, p.o. prezesa zarządu Alior Banku. – To kolejny już projekt CSR, po wsparciu szpitali w walce z Covid-19, który realizujemy wspólnie ze spółkami Grupy PZU – dodaje.

W ramach wolontariatu pomagają również zatrudnieni w innych spółkach grupy: pracownicy PZU regularnie naprawiają i czyszczą pomieszczenia dla zwierząt w schroniskach oraz utwardzają drogi dojazdowe, a pracownicy Pekao SA budują potrzebną zwierzętom infrastrukturę

Grupa otacza opieką nie tylko schroniska dla zwierząt domowych, ale także gospodarskich oraz leśnych: jeży, lisów i ptaków.

– Bank Pekao od lat współpracuje z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i wspiera finansowo jego działalność. Tym razem w ramach Grupy PZU postanowiliśmy wesprzeć także inne organizacje, fundacje i schroniska, które wydają ogromne środki na pomoc dla swoich podopiecznych. Aby zwiększyć zakres akcji, zaplanowaliśmy także działania wolontariackie oraz zbiórki rzeczowe i finansowe mające na celu poprawę codzienności zwierząt w przytuliskach – opisuje Leszek Skiba, p.o. prezesa zarządu banku.

(AM, źródło: PZU)