TUW PZUW dofinansował zakup zamgławiacza dla szpitala

0
455

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zyskał nową broń do walki z koronawirusem. Jest to  zamgławiacz Glosair – urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń. Zakup został dofinansowany z funduszu prewencyjnego TUW PZUW.

Urządzenie cechuje zaawansowana technologia dezynfekcji, wykorzystująca nadtlenek wodoru, który jest czynnikiem utleniającym, niszczącym mikroorganizmy poprzez wolne rodniki hydroksylowe. Metoda zamgławiania pomieszczeń jest szybkim i skutecznym sposobem na ich odkażenie. Glosair jest urządzeniem mobilnym, dzięki czemu z łatwością można go przewieźć do dowolnego pomieszczenia na terenie szpitala.

– W ciągu ostatnich miesięcy przeznaczyliśmy blisko 45 proc. środków z bieżącego funduszu prewencyjnego na zakup sprzętu i środków ochronnych bezpośrednio związanych z leczeniem i diagnostyką pacjentów zarażonych i z podejrzeniem zarażenia wirusem Covid-19. Wierzymy, że zakupione urządzenia i materiały ochronne stanowią realne wsparcie dla placówek leczniczych – mówi Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW PZUW.

(AM, źródło: TUW PZUW)