Druga Opinia Medyczna od Laven zapewni konsultacje z lekarzami z Harvardu

0
824

Polski insurtech Laven we współpracy z Allianz Partners umożliwi dostęp do opinii na temat uzyskanej diagnozy i planu leczenia u lekarzy specjalistów z renomowanych ośrodków medycznych w USA, a w razie potrzeby także wsparcie w organizacji leczenia za granicą. Druga Opinia Medyczna jest dostępna w formie osobnego ubezpieczenia grupowego dla firm.

– Zgłaszało się do nas coraz więcej osób, które chciały upewnić się, czy postawiona diagnoza lub wybrana terapia są najlepsze z możliwych. Cześć z nich miała zapewnione pieniądze na leczenie, ale nie wiedzieli, w jaki sposób zabrać się za jego organizację. Postanowiliśmy im pomóc – wyjaśnia Piotr Karda, prezes zarządu Laven.

Ta sytuacja była inspiracją do opracowania i zaoferowania Drugiej Opinii Medycznej w formie osobnego ubezpieczenia oraz rozszerzenia jej o usługi tzw. zdrowotnej nawigacji medycznej.

– W wariancie rozszerzonym osoby ubezpieczone uzyskują dostęp nie tylko do Drugiej Opinii Medycznej, ale również do konsultacji na temat możliwości realizacji zaproponowanej terapii. W przypadku rekomendacji leczenia poza Polską mogą również skorzystać ze współpracujących z naszym partnerem MediGuide ośrodków medycznych na preferencyjnych warunkach na terenie Unii Europejskiej. Mogą także skorzystać ze wsparcia w organizacji i logistyce całego procesu leczenia. A to wszystko w cenie kawy ze stacji benzynowej, opłacanej za pośrednictwem pracodawcy w formie miesięcznej składki – dodaje Piotr Karda.

Wśród najczęściej wybieranych do tej pory ośrodków do uzyskania Drugiej Opinii Medycznej są m.in. Harvard Teaching Hospitals (blisko połowa wszystkich zapytań), szpital uniwersytecki University of California, Boston Children’s Hospital, University of Pittsburgh Medical Center czy Massachusetts General Hospital.

Druga Opinia Medyczna jest oferowana przez Laven w formie ubezpieczenia grupowego dla firm. W ramach składki pracownik może w tej samej cenie objąć ubezpieczeniem swojego życiowego partnera lub partnerkę. Do zapisania się do ubezpieczenia wystarczy imię, nazwisko i data urodzenia – nie jest wymagana ankieta zdrowotna.

Laven oferuje Drugą Opinię Medyczną również jako element swoich komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych, w ramach których ubezpieczeni mogą korzystać z ponad 100 technologii medycznych, często innowacyjnych i z reguły bardzo kosztownych, które nie są finansowane w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia.

(AM, źródło: Laven)