EDU Plus. Nowoczesne ubezpieczenie – czyli jakie?

0
786

Żyjemy w czasach, kiedy wszystko szybko się zmienia. Mamy do dyspozycji technologię, która wspiera nasze codzienne życie. Ubezpieczyciele powinni być kreatywni, podążać za nowinkami technologicznymi, dzięki którym klienci będą mogli w prosty sposób zawrzeć ubezpieczenie, a w razie konieczności skorzystania z niego szybko i prosto zgłosić zdarzenie objęte ochroną.

Właśnie z taką myślą tworzyliśmy ubezpieczenie EDU Plus przeznaczone dla najmłodszych i starszych dzieci, studentów, osób uczących się i personelu różnego rodzaju placówek oświatowych.

Dajemy możliwość wyboru. Każdy z zainteresowanych może dowolnie wybierać zakres ubezpieczenia spośród pięciu opcji głównych oraz 27 opcji dodatkowych. Modułowa konstrukcja produktu, wspierana nowoczesną technologią, pozwala na kreowanie ochrony dopasowanej do wymagających klientów.

Już od dawna kładziemy nacisk na wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań. Dlatego od kilku lat oferujemy Telemedycynę, czyli konsultację lekarską online lub przez telefon. W obecnej sytuacji, podczas pandemii, taka forma leczenia okazuje się niezwykle istotna.

W tym roku wprowadziliśmy e-Rehabilitację. W zaciszu domowym można wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem technologii. Proces rehabilitacji nadzoruje doświadczony rehabilitant.

To oczywiście nie wszystkie nowości, które są dostępne. Zachęcamy, aby poznać pełną ofertę.

Jesteśmy świadomi, jak ważna jest dostępność ubezpieczenia i łatwość jego nabycia. W InterRisk wystarczy kilka prostych kroków, bez konieczności wychodzenia z domu. Zarówno rodzice, pracownicy placówek oświatowych, jak i nasi pośrednicy przeprowadzą cały proces zdalnie z wykorzystaniem internetu. Żeby go ułatwić, wykorzystujemy nasz portal sprzedażowy (iPortal), komunikację e-mailową, kod QR, ogólnodostępne komunikatory czy płatność za pomocą platformy PayU.

Stosujemy dynamiczne materiały marketingowe, które przekierowują do procesu zakupowego. Inną, również prostą drogą jest zeskanowanie telefonem kodu QR, co przekierowuje do procesu zakupu. Brak konieczności bezpośredniego spotkania się jest teraz jeszcze bardziej doceniany, nie tylko ze względu na oszczędność czasu, ale także z powodu poczucia bezpieczeństwa i komfortu.

Jako organizacja, która wywodzi się ze środowiska oświatowego, kładziemy nacisk, aby je wspierać nie tylko w zakresie ochrony ubezpieczeniowej. Podejmujemy działania także poza tym obszarem.

Razem z Librusem jesteśmy w trakcie realizacji projektu #WspieramyZdalneNauczanie. Wspieramy szkolenia nauczycieli, które pozwolą im zdobyć lub udoskonalić umiejętność przekazywania wiedzy na odległość. Projekt odbywa się we współpracy z doświadczonymi technologicznie partnerami – Google oraz Cisco.

Przedsięwzięcie od samego początku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, co pokazuje, jak jest ono bardzo potrzebne. Do 1 lipca przeszkolonych zostało ponad 22 tysiące osób.

Nie bez powodu co roku obdarza nas zaufaniem ok. 2 mln uczniów i studentów. Ponadto, EDU Plus już drugi rok z rzędu został nagrodzony tytułem Rodzinnej Marki Roku. Produkt ten jest innowacyjny, a jego zakres wykracza poza typowe ubezpieczenie NNW. Wykorzystujemy nasze doświadczenie, aby osiągnąć najważniejszy cel – zapewnić ochronę tego, co klienci w życiu cenią najbardziej.

Katarzyna Rudzka
dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych w InterRisk