Efektywność, oszczędność i życiowa równowaga

0
592

W naszych strukturach egzaminy zdalne sprawdzają się znacznie lepiej niż ich stacjonarne odpowiedniki. Mamy dostęp do większej liczby terminów egzaminów, co daje elastyczność i niezależność. Staliśmy się niezależni od obecności komisji egzaminacyjnych w biurach, daje to też szansę na podejście do egzaminów większej liczbie doradców. Dzięki zdalnej formule mamy jednorodny cykl egzaminacyjny – każdy doradca ma egzamin w tym samym terminie niezależnie od przynależności do biura. Zdalny sposób zdawania egzaminów jest też spójny z całym procesem onboardingu, włącznie z podpisywaniem umów, który w naszych strukturach jest również zdalny. 

Egzaminy zdalne bardzo usprawniły proces wdrożenia współpracownika i dodatkowo ułatwiły mu szybkie spełnienie pierwszych wymogów do tego, aby działać w zawodzie doradcy finansowego.

Osoby, które mieszkają daleko od biur, mogły bez problemu podejść w dowolnym czasie do testu, jednocześnie nie pojawiając się tego dnia w biurze.

Lidia Pers

W dzisiejszych czasach, kiedy dla wielu osób ważny jest work-life balance, egzaminy zdalne wpisują się idealnie w tę potrzebę.

Jako Phinance bardzo szanujemy czas współpracowników. Mocno podkreślamy, że jedną z naszych wartości jest niezależność, również związana z zarządzaniem swoim czasem, dlatego zdalna formuła egzaminów doskonale się w to wpisuje.

Zdawalność egzaminów zdalnych jest duża – jest to ponad 90% osób, które do takich egzaminów podchodzą. W niektórych TU mamy nawet 100% zdawalności. Okres pandemii przyzwyczaił nas już do pracy zdalnej, niższy poziom stresu związany z egzaminem, zaoszczędzony czas bardzo korzystnie wpłynęły na wyniki, jakie uzyskują doradcy.

Egzaminy zdalne nie wyeliminowały całkowicie papierowych dokumentów, część nadal przekazywana jest do TU. Pamiętajmy, że bez papierowej dokumentacji rejestracyjnej nie może zostać nadana licencja.

To, co z pewnością zaoszczędzamy, to czas. Poniżej średni czas licencjonowania, na przykładzie trzech TU:

stacjonarnezdalne
Hestia Życie25 dni13 dni
NN25 dni16 dni
PRU17 dni9 dni

Oszczędność czasu, pieniędzy oraz papieru trudno wyrazić w jakichkolwiek mierzalnych wartościach. Zdarzało się, że do egzaminu trzeba było dostarczyć nawet pięć dokumentów od osoby. Przy skali licencjonowanych kilku tysięcy osób rocznie na rynku to gigantyczny ruch w stronę zadbania o pracowników, doradców i przede wszystkim o środowisko.

Andrzej Kowerdej

W naszej ocenie rezygnacja ze zdalnej formuły egzaminowania nie ma żadnego uzasadnienia biznesowego, jest to raczej wprowadzanie ograniczeń i cofanie się do punktu wyjścia, gdy już zrobiło się krok do przodu. Obecnie wdrożony proces egzaminowania działa bardzo poprawnie, trudno więc byłoby z niego zrezygnować.

Lidia Pers
kierownik Działu Wsparcia Sprzedaży i Obsługi Klienta

Andrzej Kowerdej
kierownik Działu Ubezpieczeń na Życie i Ubezpieczeń Zdrowotnych
Phinance