ERGO Hestia będzie nadal podnosić ceny OC

0
479

Artur Borowiński, prezes ERGO Hestii, chce zdynamizować rozwój biznesu życiowego. Deklaruje też zamiar kontynuacji polityki podnoszenia stawek w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych – informuje „Puls Biznesu”.

W rozmowie z gazetą szef sopockiego ubezpieczyciela jest przekonany, że stawki w OC ppm. wzrosną już w tym roku. Jednocześnie deklaruje, że ERGO Hestia nadal będzie dostosowywać ceny do rosnących kosztów i częstotliwości szkód, choć tego rodzaju polityka spowodowała odpływ części klientów detalicznych, szczególnie w tym roku.

Artur Borowiński podkreśla, że z danych za pierwszy kwartał wynika, iż częstość szkód komunikacyjnych wróciła do poziomu sprzed pandemii, a na dodatek zniknął odstraszający efekt nowych wysokich stawek opłat za wykroczenia drogowe. Prezes jest przekonany, że wartość szkód będzie rosła dwucyfrowo ze względu na wysoką inflację, dlatego jedyną szansą  na utrzymanie dodatniego wyniku technicznego jest podwyższanie cen polis.

ERGO Hestia chce też zdynamizować rozwój swojego segmentu ochronnych ubezpieczeń na życie. Ponadto zamierza mocno wejść w obszar zdrowotny. Artur Borowiński deklaruje, że jego firma chce postawić na diagnostykę z dużą dostępnością sieci. Ubezpieczyciel planuje współpracę z około 3 tys. placówek medycznych. W przypadku poważnych chorób ERGO Hestia umożliwi leczenie za granicą, z pokryciem jego kosztów oraz kosztów transportu, także osób bliskich. Gazeta podaje, że w IV kwartale sopocki zakład ruszy z indywidualną ofertą zdrowotną. Natomiast w przyszłym roku zaproponuje wystandaryzowane programy grupowe, dystrybuowane za pośrednictwem sieci agencyjnej.

Więcej:

„Puls Biznesu” z 9 maja, Agnieszka Morawiecka „Ergo Hestia daje wyraźny sygnał rynkowi”

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)