Esaliens TFI i Franklin Templeton partnerami strategicznymi

0
601

Esaliens TFI oraz Franklin Templeton podpisały umowę o strategicznej współpracy w obszarze rozwiązań inwestycyjnych i produktów oszczędnościowych dla szerokich grup klientów. Głównym celem porozumienia jest szerokie współdziałanie przy wykorzystaniu doświadczenia i dotychczasowego dorobku obu spółek w zakresie oferowania klientom nowoczesnych, dostosowanych do najbardziej aktualnych potrzeb i zmieniających się warunków rynkowych produktów inwestycyjnych oraz uzyskanie efektu synergii w prowadzonej działalności.

Strategiczne partnerstwo ma wzmocnić obu asset managerów w efektywnych działaniach promujących produkty obu partnerów i ich ekspansję na nowych rynkach, wzajemny udział w realizowanych projektach, a w konsekwencji wesprzeć ich w dążeniu do kreowania długofalowych korzyści na rzecz klientów.

– Z Templeton Asset Management (Poland) TFI S.A. współpracujemy już od kilku lat w obszarze palety produktowej typu master feeder, której część powstała na bazie funduszy Franklin Templeton Investment Funds, a wcześniej Legg Mason. Decyzja o wzmocnieniu tych relacji i nawiązaniu współpracy strategicznej to naturalna konsekwencja prowadzonej przez nas i rozwijanej z sukcesami działalności. Jestem przekonany, że na partnerskiej synergii oraz wspólnym zaangażowaniu skorzystają nasi obecni i przyszli klienci, uzyskując dostęp do ciekawych, często unikatowych rozwiązań i produktów inwestycyjnych – podkreśla Piotr Rzeźniczak, członek zarządu Esaliens TFI.

– W naszej działalności zawsze staramy się na pierwszym miejscu myśleć o potrzebach naszych klientów i zapewniać im dostęp do szerokiej wiedzy na temat różnych klas aktywów, stylów inwestycyjnych i regionów geograficznych. Współpraca z Esaliens to ważny punkt w naszej działalności w Polsce. Bardzo cenimy sobie naszych partnerów, zwłaszcza z tak dużym doświadczeniem w zarządzaniu oszczędnościami i produktami emerytalnymi. Cieszę się, że dzięki globalnemu doświadczeniu Franklin Templeton, międzynarodowej infrastrukturze, zasobom w postaci badań i analiz możemy również wspierać klientów Esaliens w realizacji ich celów finansowych – komentuje Kamil Mikołajczak, dyrektor zarządzający Templeton Asset Management TFI.

(AM, źródło: Esaliens TFI)