Europa Ubezpieczenia: Koszty Rezygnacji z ochroną na wypadek Covid-19

0
476

Europa Ubezpieczenia rozszerza zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji o ochronę przed skutkami rezygnacji lub przerwania podróży z powodu zachorowania na Covid-19.

– Nagła zmiana planów wakacyjnych może przytrafić się każdemu – szczególnie w okresie pandemii Covid-19. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, chcących z wyprzedzeniem zaplanować wypoczynek za granicą lub w Polsce, zdecydowaliśmy się odświeżyć nasze ubezpieczenie Koszty Rezygnacji. Najważniejszą nowością jest rozszerzenie zakresu ochrony o zachorowanie na Covid-19 – mówi Tomasz Janas, ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych Europy Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji to produkt Europy dla podróżnych, kupujących z dużym wyprzedzeniem imprezy turystyczne, bilety lotnicze czy rezerwujących noclegi w hotelach. Chroni ich przed finansowymi skutkami rezygnacji z wyjazdu lub przerwania podróży na skutek takich zdarzeń losowych, jak np. poważna choroba, wypadek, utrata pracy czy śmierć osoby bliskiej. Do tej listy Europa dodała zachorowanie na Covid-19. Ochrona działa w przypadku stwierdzenia zakażenia koronawirusem u samych podróżujących lub hospitalizacji w powodu Covid-19 osób im bliskich, ale niebędących uczestnikami wyjazdu. W takiej sytuacji ubezpieczeni mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów niewykorzystanej imprezy turystycznej, noclegów czy biletów.

Nowa opcja znajduje się w standardzie wyższego wariantu ubezpieczenia Koszty Rezygnacji 100% Max. Klienci, którzy wybierają niższy wariant, mogą go rozszerzyć o tego typu ochronę po opłaceniu dodatkowej składki.

Odświeżone ubezpieczenie jest dostępne u agentów współpracujących z Europą oraz w internecie na stronie tueuropa.pl.

Nowy zakres Kosztów Rezygnacji to kolejne ułatwienie Europy dla podróżujących w okresie pandemii. W czerwcu 2020 roku ubezpieczyciel wprowadził do polis podróżnych klauzulę covidową, zapewniającą ochronę na wypadek zakażenia koronawirusem podczas pobytu za granicą w zakresie pokrycia kosztów leczenia, ratownictwa, transportu czy pomocy w podróży.

(AM, źródło: Europa Ubezpieczenia)