Global Data: Pandemia dołoży swoje do roszczeń katastroficznych

0
121

Ubezpieczyciele są gotowi na wysokie wypłaty w związku z pandemią. Pod koniec roku boleśniej odczują roszczenia katastroficzne, ponieważ Covid-19 potęguje presję.

Sezon huraganów w 2020 r. dopiero przed nami, więc branża szykuje się na burzliwą przyszłość. Niespodziewane straty związane z pandemią przysporzą niektórym dostawcom ubezpieczeń coraz większych problemów finansowych. Branża ubezpieczeniowa odczuje niekorzystny wpływ nie tak bezpośrednio jak wpływ roszczeń. Ekspozycja na rynki finansowe poprzez inwestycje stała się odczuwalna negatywnie wskutek spadków na bezprecedensową skalę, co połączona z rekordowo niskimi stopami procentowymi, które miały przynieść ulgę gospodarkom oczekującym recesji, oznacza, że presja na bilanse ubezpieczycieli wzrosła dramatycznie.

Oprócz niestabilności rynku finansowego, wpływ na sytuację ubezpieczycieli wywrze również potencjalny spadek popytu na ubezpieczenia dla firm w miarę jak gospodarki będą osuwać się w recesję. Kombinacja katastrof naturalnych, niepewności na rynkach finansowych i recesji sprawi branży ubezpieczeniowej poważny problem.

(AC za Global Data)