Grudniowy barometr Ubea najniższy w całym roku

0
141

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie ponad 100 tys. kalkulacji wykonanych w grudniu przez internautów, wynika, że w ubiegłym miesiącu wartość średniej składki OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) w analizowanej grupie ubezpieczycieli uległa kolejnemu obniżeniu.

Opracowując grudniowy barometr, eksperci Ubea.pl wzięli pod uwagę średnią składkę w OC ppm. oferowanych w kalkulatorze online przez firmy i marki ubezpieczeniowe. Podstawą analizy była średnia składka wyliczona łącznie dla wszystkich wspomnianych podmiotów.

Z analizy ekspertów porównywarki wynika, że ceny OC ppm. w grudniu były wyraźnie niższe od odnotowanych w listopadzie – o 5 punktów procentowych. Listopadowy barometr uplasował się na poziomie 97. Natomiast w ostatnim miesiącu roku wynik barometru wyniósł 92 (92% wyniku ze stycznia).

– Kierowcy powinni szczególnie ucieszyć się z wiadomości, że w I kwartale 2021 r. jest możliwe utrzymanie podobnego poziomu składek. Zysk techniczny ze sprzedaży OC dla kierowców po trzech kwartałach 2020 r. (0,69 mld zł) był bowiem podobny jak 12 miesięcy wcześniej (0,74 mld zł) – zaznacza Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

(AM, źródło: Ubea.pl)