Gwarancje24: Gwarancje wadialne dostępne przez internet

0
684

W związku z pandemią SARS-CoV-2 start-up Gwarancje24 uruchomił bezkontaktową sprzedaż internetową gwarancji wadialnych. Są one dostępne w tradycyjnej formie papierowej lub cyfrowej z kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wszystkie gwarancje są honorowane w postępowaniach organizowanych na postawie ustawy prawo zamówień publicznych.

Weryfikacja firmy i zakup gwarancji odbywają się całkowicie przez internet za pośrednictwem gwarancje24.pl i trwają średnio jeden dzień. Produkty w formie elektronicznej są dostępne nawet w 30 minut. Zakupione gwarancje wysyłane są do klientów kurierem lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

– We współpracy z zaufanym partnerem UNIQA uprościliśmy i zautomatyzowaliśmy wszystkie wymagane procedury, dzięki czemu bezpieczna sprzedaż gwarancji wadialnych przez internet stała się możliwa. Proces weryfikacji firmy i zakupu gwarancji przebiega automatycznie, całkowicie przez internet. Następnie dokumenty trafiają do klienta – wyjaśnia Liliana Zielińska, prezes zarządu Gwarancje24.

Gwarancje dostępne są w różnych wariantach, które określają standardowy czas ich trwania od 30 do 90 dni oraz wysokość. Każda wnioskująca firma poddawana jest automatycznej weryfikacji w kilka sekund. Niezależnie od formy gwarancji, formy papierowej czy też elektronicznej, cały proces zakupu przebiega z wykorzystaniem komputera i internetu.

(AM, źródło: Centrum Prasowe PAP)