Howden Donoria szykuje akcję charytatywną „Razem do celu”

0
698

Akcja Howden Donorii odbędzie się we wrześniu jako część Globalnego Tygodnia Dobroczynności zorganizowanego przez międzynarodową grupę ubezpieczeniową Hyperion, w ramach której działa sieć spółek Howden.

Globalny Tydzień Dobroczynności odbędzie się we wszystkich spółkach grupy Howden na całym świecie od 21 do 27 września. Organizacją zajmą się pracownicy wspierani przez Fundację Hyperion.

Akcja będzie przebiegała w dwóch formach. Pierwsza z nich to „Global Kilometer Challenge” polegająca na przyciągnięciu jak największej liczby pracowników i współpracowników do spacerów, biegania, jazdy na rowerze lub pływania i śledzenia przebytych kilometrów. Druga to „The One Bag Challenge” adresowana do wszystkich wolontariuszy. Polega na pomocy w zbieraniu śmieci zalegających w lasach, na plażach i innych miejscach użyteczności publicznej. Każdy uczestnik deklaruje określoną kwotę, która zasili potrzebujących. Pracownicy w każdym kraju wspólnie wybierają organizacje, które chcą zasilić. Dodatkowe wsparcie dla wskazanych podmiotów wpłaci Fundacja Hyperion.

– Ten rok był bardzo trudny dla fundacji i organizacji zajmujących się pomocą potrzebującym. Epidemia bardzo mocno ograniczyła możliwości pozyskiwania finansowania. Globalny Tydzień Dobroczynności to nasza odpowiedź na problemy tych organizacji – mówi Dariusz Zajączkowski, prezes Howden Donoria. – W Howden Donoria jesteśmy wyczuleni na potrzebujących. Dlatego na wiosnę dzieliliśmy się środkami higieny ze wskazanymi przez pracowników lokalnymi DPS-ami i hospicjami, czyli z ośrodkami, którym najtrudniej było dostosować się do sytuacji. Teraz przyszedł czas, by przeprowadzić większą, skoordynowaną akcję. Nazwaliśmy ją lokalnie „Howden Donoria – Razem do celu”, bo łączy elementy współpracy i rywalizacji z innymi spółkami w grupie oraz buduje ducha zespołu – dodaje.

Przygotowania do akcji już ruszyły. Trwa organizacja zespołów i wybór beneficjentów pomocy, tak by akcja przebiegała w jak najbezpieczniejszy sposób dla jej uczestników. Howden Donoria podkreśla, że akcja ma charakter otwarty i nie jest ograniczona wyłącznie do pracowników i współpracowników brokera. – Zapraszam wszystkich, którzy chcą się do nas przyłączyć w szczytnym celu – klientów, przedstawicieli zakładów ubezpieczeniowych i przyjaciół. Razem możemy zrobić więcej – mówi Dariusz Zajączkowski.

(AM, źródło: Howden Donoria)